Vergelijk prestaties (299 pk vs 325 pk), bagageruimte en prijs (41.300 € vs 33.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW ID.4 of VW Golf.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
VW Golf is merkbaar goedkoper – begint al bij 33.500 € , terwijl VW ID.4 start bij 41.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.713 €.
Bij de elektrische actieradius biedt VW ID.4 aanzienlijk meer bereik: tot 570 km, ongeveer 427 km meer dan VW Golf.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Golf marginaal meer vermogen – 325 pk tegenover 299 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 26 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Golf enigszins sneller – 5,3 s tegenover 6,1 s voor VW ID.4. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW ID.4 levert zichtbaar meer koppel – 545 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 125 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW Golf veel lichter – 1.307 kg tegenover 2.065 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 758 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt VW ID.4 minimaal meer laadvermogen – 554 kg tegenover 508 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 46 kg.
VW ID.4 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Volkswagen ID.4 is een ruime en comfortabele elektrische SUV die zich richt op dagelijks gebruik en praktisch rijplezier. Met een modern interieur, eenvoudige bediening en een rustige rijervaring is de ID.4 een toegankelijke keuze voor wie wil overstappen naar elektrisch rijden.
detailsDe Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
41.300 - 56.500 €
|
Prijs
33.500 - 55.500 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
425 - 570 km
|
Elektrische actieradius
131 - 143 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
25 - 173 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.065 - 2.219 kg
|
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
273 - 381 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.852 mm
|
Breedte
1.789 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
525 - 554 kg
|
Laadvermogen
438 - 508 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
190 - 299 pk
|
Vermogen pk
116 - 325 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 8,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
310 - 545 Nm
|
Koppel
220 - 420 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
140 - 220 kW
|
Vermogen kW
85 - 239 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
|
|
Merk
VW
|
Merk
VW
|