Vergelijk prestaties (299 pk vs 490 pk), bagageruimte en prijs (41.300 € vs 48.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW ID.4 of NIO ET5 Wagon.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
VW ID.4 is lichtjes goedkoper – begint al bij 41.300 € , terwijl NIO ET5 Wagon start bij 48.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.036 €.
Bij het stroomverbruik heeft VW ID.4 het voordeel: met 15,4 kWh/100km is dit model zichtbaar efficiënter dan NIO ET5 Wagon, dat 19,3 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 3,9 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt VW ID.4 minimaal meer bereik: tot 570 km, ongeveer 10 km meer dan NIO ET5 Wagon.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft NIO ET5 Wagon opvallend meer vermogen – 490 pk tegenover 299 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 191 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is NIO ET5 Wagon significant sneller – 4 s tegenover 6,1 s voor VW ID.4. Dat is een verschil van ongeveer 2,1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: NIO ET5 Wagon levert duidelijk meer koppel – 700 Nm tegenover 545 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 155 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW ID.4 minimaal lichter – 2.065 kg tegenover 2.265 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 200 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt VW ID.4 een beetje meer laadvermogen – 554 kg tegenover 465 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 89 kg.
NIO ET5 Wagon laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Volkswagen ID.4 is een ruime en comfortabele elektrische SUV die zich richt op dagelijks gebruik en praktisch rijplezier. Met een modern interieur, eenvoudige bediening en een rustige rijervaring is de ID.4 een toegankelijke keuze voor wie wil overstappen naar elektrisch rijden.
detailsDe NIO ET5 Wagon combineert het strakke, futuristische design van NIO met de praktische allure van een stationwagen, waardoor hij ideaal is voor mensen die elektrisch willen rijden zonder in te leveren op bagageruimte. Binnenin voelt hij verrassend premium en ruim aan, met slimme snufjes en rijgedrag dat zowel ontspannen woon-werkritjes als pittige weekendtochten aankan — een serieuze keuze voor kopers die praktisch, stijlvol en een tikje eigenzinnig willen rijden.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
41.300 - 56.500 €
|
Prijs
48.300 - 69.700 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
19,3 - 19,8 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
425 - 570 km
|
Elektrische actieradius
435 - 560 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
73,5 - 90 kWh
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.065 - 2.219 kg
|
Leeggewicht
2.265 - 2.285 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
450 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.790 mm
|
|
Breedte
1.852 mm
|
Breedte
1.960 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.499 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.300 L
|
|
Laadvermogen
525 - 554 kg
|
Laadvermogen
445 - 465 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
190 - 299 pk
|
Vermogen pk
490 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 8,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
310 - 545 Nm
|
Koppel
700 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
140 - 220 kW
|
Vermogen kW
360 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
VW
|
Merk
NIO
|