VS

VW ID.4 vs BMW iX3 vergelijking

Vergelijk prestaties (299 pk vs 469 pk), bagageruimte en prijs (41.300 € vs 64.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW ID.4 of BMW iX3.

VW ID.4 vs BMW iX3: de belangrijkste verschillen

VW ID.4

4,4 (9 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • iets lichter
details

BMW iX3

4,6 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar meer vermogen
  • marginaal zuiniger
  • zichtbaar meer elektrische actieradius
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

ID.4

BMW iX3 VS VW ID.4 — wie past bij wie?

BMW iX3 en VW ID.4 staan tegenover elkaar als twee verschillende antwoorden op dezelfde vraag: wil je modern premium‑techniek of praktisch, redelijk geprijsd gezinsvervoer? De BMW iX3 presenteert zich als het verfijnde, technisch geavanceerde alternatief met een nadruk op efficiëntie en lange afstanden, terwijl de VW ID.4 vooral inzet op gebruiksgemak, ruimte en een meer terughoudende prijsstelling. Dat levert directe keuzes op in rijgedrag, laadtijdverwachtingen en interieurervaring. In de volgende paragrafen leggen we die verschillen uit in termen die dagelijks tellen voor kopers.

iX3

Karakter en rijgevoel

De BMW iX3 voelt sportiever en preciezer aan dan de VW ID.4; hij stuurt scherper en geeft meer feedback als je de bocht zoekt. De VW ID.4 is daarentegen ontworpen om comfortabel en voorspelbaar te blijven, met een ontspannen besturing die weinig vermoeid tijdens lange ritten. Bij ruw wegdek of in de stad merk je bij de iX3 eerder de invloed van grotere wielen, terwijl de ID.4 vaker een zachtere, vergevingsgezinde houding toont. Kortom: wie wil rijden met meer emotie en controle kiest de iX3, wie zoekt naar ontspannen cruisen en een eenvoudige bediening kiest de ID.4.

ID.4

Langere afstanden en opladen

Op de snelweg speelt de BMW iX3 zijn sterke punten uit richting lange ritten: stille cabine, efficiëntere energiehuishouding en kortere laadgestoorde stops dan de VW ID.4. De VW ID.4 rijdt ook comfortabel en stabiel op de snelweg, maar vereist doorgaans meer planningsruimte voor laadstops en voelt bij hoge snelheden minder zuinig aan. In de praktijk betekent dat bij dezelfde route de iX3 minder vaak hoeft te stoppen en je minder tijd kwijt bent aan laden, terwijl de ID.4 solide doorrijdt maar met langere pauzes. Voor wie veel en vaak toert zijn die verschillen in laadtijd en efficiëntie merkbaar in de totale reistijd.

iX3

Interieur, bediening en beleving

Het interieur van de BMW iX3 zet in op een futuristisch en premium gevoel met het Panoramic‑iDrive‑concept en uitgebreide spraakbediening, maar ruilt daarvoor veel fysieke knoppen in voor touchbediening. De VW ID.4 kiest voor eenvoud en praktische bruikbaarheid, al blijven touch‑sliders en touchvlakken soms onhandig in dagelijks gebruik. Qua materiaalkeuze voelt de iX3 meestal luxer en netter afgewerkt, terwijl de ID.4 functioneler oogt met hier en daar hardere kunststoffen. Beide merken leveren een ruime, vlakke achterbank, maar de sfeer en bedieningservaring in de BMW is moderner en meer op tech‑liefhebbers gericht, terwijl de VW zich richt op herkenbare functionaliteit.

ID.4

Praktijkwaarde en gezinsgebruik

Voor gezinnen is de VW ID.4 sterk dankzij een royaal en goed bruikbaar bagageruim, eenvoudige toegang en een ruim achterin, waardoor dagelijks laden en kinderkinderspullen weinig gedoe geven. De BMW iX3 biedt ook veel plek en extra handige details zoals een extra opbergmogelijkheid onder de motorkap, maar sommige laadvloeroplossingen zijn minder praktisch en de achterbankleuning laat zich niet altijd gemakkelijk van buitenaf bedienen. In de praktijk betekent dat de ID.4 iets directer en intuïtiever is voor bagage en kinderwagengebruik, terwijl de iX3 met zijn extra slimme features punten scoort bij wie net wat meer luxe en flexibiliteit wil. Kies dus op basis van hoe vaak je grootschalig laadt en of je prioriteit legt bij gebruiksgemak of extra technische snufjes.

iX3

Wie past bij welke auto — concrete koperprofielen

Als je vaak lange afstanden rijdt, belang hecht aan zo kort mogelijke laadstops en een premium binnengevoel wilt, past de BMW iX3 beter bij je levensritme; hij is meer een reis‑ en technologiedrager. Als je vooral praktische ruimte, betaalbaarheid en een ontspannen dagelijks gebruik zoekt — gezinssituaties of stadsjeugd die vaak in- en uitlaadt — dan is de VW ID.4 de rationelere keuze. Voor stadsgebruik en krappe parkeerruimtes voelt de ID.4 door zijn wendbaarheid vaak prettiger, terwijl de iX3 op de snelweg zijn sterke punten uitbouwt. Hieronder vind je de technische vergelijking die deze gedragsverschillen onderbouwt, zodat je de keuze kunt finetunen op basis van laadsnelheid, actieradius en prestatievoorkeuren.

Video - VW ID.4

Video Thumbnail

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

ID.4

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

VW ID.4 is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 41.300 € , terwijl BMW iX3 start bij 64.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 23.203 €.

Bij het stroomverbruik heeft BMW iX3 het voordeel: met 14,6 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan VW ID.4, dat 15,4 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,8 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt BMW iX3 zichtbaar meer bereik: tot 805 km, ongeveer 235 km meer dan VW ID.4.

iX3

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW iX3 merkbaar meer vermogen469 pk tegenover 299 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 170 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW iX3 merkbaar sneller4,9 s tegenover 6,1 s voor VW ID.4. Dat is een verschil van ongeveer 1,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW iX3 levert lichtjes meer koppel – 645 Nm tegenover 545 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 100 Nm.

ID.4

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW ID.4 iets lichter – 2.065 kg tegenover 2.360 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 295 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt VW ID.4 lichtjes meer laadvermogen – 554 kg tegenover 465 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 89 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BMW iX3 overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 64.500
iX3

BMW iX3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 320 - 469 pk
  • Verbruik kWh/100km : 14,6 - 15,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 635 - 805 km
VW ID.4
BMW iX3

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW ID.4

De Volkswagen ID.4 is een ruime en comfortabele elektrische SUV die zich richt op dagelijks gebruik en praktisch rijplezier. Met een modern interieur, eenvoudige bediening en een rustige rijervaring is de ID.4 een toegankelijke keuze voor wie wil overstappen naar elektrisch rijden.

details

BMW iX3

De BMW iX3 rijdt als een luxe elektrische SUV die comfort en rijplezier moeiteloos combineert zonder gedoe. Met een scherp stuurgevoel, een stijlvol interieur en praktische details is het een slimme keuze voor wie elektrisch wil zonder in te leveren op karakter — en hij maakt bovendien een prima indruk in de straat.

details
VW ID.4
BMW iX3

Kosten en Verbruik

Prijs
41.300 - 56.500 €
Prijs
64.500 - 78.700 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
14,6 - 15,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
425 - 570 km
Elektrische actieradius
635 - 805 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
2.065 - 2.219 kg
Leeggewicht
2.360 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.852 mm
Breedte
1.895 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
525 - 554 kg
Laadvermogen
465 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Vermogen pk
190 - 299 pk
Vermogen pk
320 - 469 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 8,5 s
Acceleratie 0-100km/u
4,9 - 5,9 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
310 - 545 Nm
Koppel
500 - 645 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
140 - 220 kW
Vermogen kW
235 - 345 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VW
Merk
BMW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.