Vergelijk prestaties (313 pk vs 224 pk), bagageruimte en prijs (50.200 € vs 39.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW iX1 of DS Automobiles N°4.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
DS Automobiles N°4 is merkbaar goedkoper – begint al bij 39.300 € , terwijl BMW iX1 start bij 50.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 10.941 €.
Bij het stroomverbruik heeft BMW iX1 het voordeel: met 14,3 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan DS Automobiles N°4, dat 15 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,7 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt BMW iX1 een beetje meer bereik: tot 514 km, ongeveer 65 km meer dan DS Automobiles N°4.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW iX1 opvallend meer vermogen – 313 pk tegenover 224 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 89 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW iX1 zichtbaar sneller – 5,6 s tegenover 7,1 s voor DS Automobiles N°4. Dat is een verschil van ongeveer 1,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW iX1 levert opvallend meer koppel – 494 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 134 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is DS Automobiles N°4 opvallend lichter – 1.436 kg tegenover 1.940 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 504 kg.
Qua bagageruimte biedt BMW iX1 enigszins meer ruimte – 490 L tegenover 430 L. Dat is een verschil van ongeveer 60 L.
Wat laadvermogen betreft biedt DS Automobiles N°4 marginaal meer laadvermogen – 542 kg tegenover 495 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 47 kg.
BMW iX1 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW iX1 voelt aan als een compacte premium-suv die elektrische rijvreugde combineert met een verzorgde, luxe afwerking. Voor kopers die comfort, slimme technologie en een beetje uitstraling zoeken is het een overtuigende keuze — hij doet zijn werk met flair en zonder onnodig drama.
detailsDe DS 4 valt meteen op met zijn gedurfde styling en luxueuze afwerking, een auto die flair en finesse naar het straatbeeld brengt. Voor wie onderscheidend en comfortabel wil rijden zonder in te leveren op gebruiksgemak is de DS 4 een aantrekkelijke keuze — chique rijden met karakter en een subtiele knipoog naar exclusiviteit.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
50.200 - 65.500 €
|
Prijs
39.300 - 55.800 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
3 - 5,2 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
14,3 - 15,7 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
15 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
466 - 514 km
|
Elektrische actieradius
77 - 449 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 - 136 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.940 - 2.085 kg
|
Leeggewicht
1.436 - 1.792 kg
|
|
Bagageruimte
490 L
|
Bagageruimte
360 - 430 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.845 mm
|
Breedte
1.830 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
495 kg
|
Laadvermogen
458 - 542 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Elektrisch, Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
204 - 313 pk
|
Vermogen pk
130 - 224 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,6 - 8,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,1 - 10,9 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
250 - 494 Nm
|
Koppel
230 - 360 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
150 - 230 kW
|
Vermogen kW
96 - 165 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.199 - 1.598 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, B, A, E
|
|
Merk
BMW
|
Merk
DS Automobiles
|