VS

BMW iX1 vs CUPRA Ateca vergelijking

Vergelijk prestaties (313 pk vs 300 pk), bagageruimte en prijs (50.200 € vs 44.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW iX1 of CUPRA Ateca.

BMW iX1 vs CUPRA Ateca: de belangrijkste verschillen

BMW iX1

4,5 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • marginaal meer vermogen
  • minimaal meer bagageruimte
details

CUPRA Ateca

4,1 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • enigszins goedkoper
  • een beetje sneller van 0–100 km/u
  • merkbaar lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

iX1

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

CUPRA Ateca is enigszins goedkoper – begint al bij 44.200 € , terwijl BMW iX1 start bij 50.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 6.020 €.

Ateca

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW iX1 marginaal meer vermogen313 pk tegenover 300 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 13 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Ateca een beetje sneller4,9 s tegenover 5,6 s voor BMW iX1. Dat is een verschil van ongeveer 0,7 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW iX1 levert een beetje meer koppel – 494 Nm tegenover 400 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 94 Nm.

iX1

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is CUPRA Ateca merkbaar lichter – 1.418 kg tegenover 1.940 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 522 kg.

Qua bagageruimte biedt BMW iX1 minimaal meer ruimte – 490 L tegenover 485 L. Dat is een verschil van ongeveer 5 L.

Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Ateca minimaal meer laadvermogen – 522 kg tegenover 495 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 27 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BMW iX1 wint overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 50.200
iX1

BMW iX1

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 204 - 313 pk
  • Verbruik kWh/100km : 14,3 - 15,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 466 - 514 km
BMW iX1
CUPRA Ateca

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW iX1

De BMW iX1 voelt aan als een compacte premium-suv die elektrische rijvreugde combineert met een verzorgde, luxe afwerking. Voor kopers die comfort, slimme technologie en een beetje uitstraling zoeken is het een overtuigende keuze — hij doet zijn werk met flair en zonder onnodig drama.

details

CUPRA Ateca

De Cupra Ateca combineert een sportieve houding met het praktische gemak van een compacte SUV, waardoor hij zich zowel op kronkelende landweggetjes als in de stad goed voelt. Met brutaal design, royale uitrusting en een rijbeleving die meer adrenaline dan compromissen biedt, is het een heerlijke keuze voor wie wil rijden met hart én verstand — en altijd met een glimlach uitstapt.

details
BMW iX1
CUPRA Ateca

Kosten en Verbruik

Prijs
50.200 - 65.500 €
Prijs
44.200 - 60.800 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
6,7 - 9,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
14,3 - 15,7 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
466 - 514 km
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
153 - 207 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.940 - 2.085 kg
Leeggewicht
1.418 - 1.628 kg
Bagageruimte
490 L
Bagageruimte
485 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.845 mm
Breedte
1.841 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
495 kg
Laadvermogen
502 - 522 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Benzine
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
Vermogen pk
204 - 313 pk
Vermogen pk
150 - 300 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,6 - 8,6 s
Acceleratie 0-100km/u
4,9 - 9,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
250 - 494 Nm
Koppel
250 - 400 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
150 - 230 kW
Vermogen kW
110 - 221 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
G, E
Merk
BMW
Merk
CUPRA
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.