VS

Suzuki Ignis vs Mercedes VLE vergelijking

Vergelijk prestaties (83 pk vs 276 pk), bagageruimte en prijs (18.500 € vs 80.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Suzuki Ignis of Mercedes VLE.

Suzuki Ignis vs Mercedes VLE: de belangrijkste verschillen

Suzuki Ignis

4,7 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • significant lichter
details

Mercedes VLE

  • significant meer vermogen
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
  • aanzienlijk meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Ignis

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Suzuki Ignis is veel goedkoper – begint al bij 18.500 € , terwijl Mercedes VLE start bij 80.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 61.811 €.

Ignis

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes VLE significant meer vermogen276 pk tegenover 83 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 193 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes VLE opvallend sneller9,5 s tegenover 12,7 s voor Suzuki Ignis. Dat is een verschil van ongeveer 3,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes VLE levert veel meer koppel – 400 Nm tegenover 107 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 293 Nm.

Ignis

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Mercedes VLE biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Suzuki Ignis significant lichter – 935 kg tegenover 2.900 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.965 kg.

Qua bagageruimte biedt Mercedes VLE aanzienlijk meer ruimte – 795 L tegenover 267 L. Dat is een verschil van ongeveer 528 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes VLE ruim meer laadvermogen – 711 kg tegenover 395 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 316 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Suzuki Ignis verzekert zich van de overwinning met een duidelijke marge in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 18.500
Ignis

Suzuki Ignis

  • Motortype : Benzine Mild Hybride
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 83 pk
  • Verbruik L/100km : 4,9 - 5,4 L/100km
Suzuki Ignis
Mercedes VLE

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Suzuki Ignis

De Suzuki Ignis is een ondeugende stadsauto met een speelse uitstraling en verrassend veel praktische mogelijkheden voor wie op zoek is naar iets compacters met karakter. Hij manoeuvreert vlot door druk verkeer, heeft een no-nonsense houding en voelt aan als een slimme keuze voor wie zuinig en stijlvol wil rijden zonder in te leveren op persoonlijkheid.

details

Mercedes VLE

De Mercedes VLE is een ruim en comfortabel ingericht model dat prettig rijdt en zich uitstekend leent voor zowel gezinnen als zakelijk gebruik. Het combineert verfijning met praktische bruikbaarheid, waarbij comfort en slimme voorzieningen duidelijk centraal staan.

details
Suzuki Ignis
Mercedes VLE

Kosten en Verbruik

Prijs
18.500 - 23.100 €
Prijs
80.300 - 109.400 €
Verbruik L/100km
4,9 - 5,4 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
18,6 - 20,2 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
657 - 707 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
110 - 122 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
30 - 32 L
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Bus
Stoelen
4 - 5
Stoelen
5 - 7
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
935 - 995 kg
Leeggewicht
2.900 - 3.161 kg
Bagageruimte
204 - 267 L
Bagageruimte
795 L
Lengte
3.700 mm
Lengte
-
Breedte
1.690 mm
Breedte
1.999 mm
Hoogte
1.605 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
1.086 - 1.100 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
335 - 395 kg
Laadvermogen
497 - 711 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, CVT Transmissie
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
83 pk
Vermogen pk
276 pk
Acceleratie 0-100km/u
12,7 - 12,8 s
Acceleratie 0-100km/u
9,5 s
Maximale Snelheid
155 - 165 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
107 Nm
Koppel
400 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
61 kW
Vermogen kW
203 kW
Motorinhoud
1.197 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2020
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
C, D
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Suzuki
Merk
Mercedes-Benz
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.