VS

Renault Master Bus vs SsangYong Musso vergelijking

Vergelijk prestaties (180 pk vs 202 pk), bagageruimte en prijs (43.400 € vs 34.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Master Bus of SsangYong Musso.

Renault Master Bus vs SsangYong Musso: de belangrijkste verschillen

Renault Master Bus

details

SsangYong Musso

  • zichtbaar goedkoper
  • enigszins meer vermogen
  • nauwelijks zuiniger
  • marginaal lichter
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Master Bus

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

SsangYong Musso is zichtbaar goedkoper – begint al bij 34.100 € , terwijl Renault Master Bus start bij 43.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 9.350 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: SsangYong Musso verbruikt 8,4 L/100km en is daarmee nauwelijks zuiniger dan Renault Master Bus (8,7 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,3 L/100km.

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft SsangYong Musso enigszins meer vermogen202 pk tegenover 180 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 22 pk.

Qua topsnelheid ligt SsangYong Musso enigszins duidelijk voor – hij haalt 187 km/u, terwijl Renault Master Bus stopt bij 165 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 22 km/u.

Het koppel is identiek bij beide modellen – 400 Nm.

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Renault Master Bus biedt meer zitplaatsen – 9 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is SsangYong Musso marginaal lichter – 2.045 kg tegenover 2.189 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 144 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Renault Master Bus iets meer laadvermogen – 1.254 kg tegenover 1.010 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 244 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Renault Master Bus heeft de overhand in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 43.400
Master Bus

Renault Master Bus

  • Motortype : Diesel
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 135 - 180 pk
  • Verbruik L/100km : 8,7 - 10,7 L/100km
Renault Master Bus
SsangYong Musso

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Master Bus

De Renault Master Bus is een betrouwbare alleskunner voor wie groepen comfortabel en efficiënt wil vervoeren, met ruime instap en slimme indelingen die laden en reizen een stuk makkelijker maken. Hij rijdt verrassend soepel voor zo'n grote verschijning, voelt robuust aan en biedt genoeg comfort voor lange ritten — perfect voor werk, schooluitjes of dat familieweekend waarbij niemand achterblijft.

details

SsangYong Musso

De Musso is een robuuste pick-up die comfort en praktisch nut verrassend goed weet te combineren, ideaal voor wie werk en weekendavonturen naadloos wil combineren. Hij voelt degelijk gebouwd aan, biedt slimme laadoplossingen en een comfortabele rit — misschien niet de meest sexy verschijning, maar wel een slimme, nuchtere keuze voor kopers die vooral willen dat het wérkt.

details
Renault Master Bus
SsangYong Musso

Kosten en Verbruik

Prijs
43.400 - 51.300 €
Prijs
34.100 - 50.600 €
Verbruik L/100km
8,7 - 10,7 L/100km
Verbruik L/100km
8,4 - 9,3 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
227 - 280 g/km
CO2
221 - 245 g/km
Tankinhoud
105 L
Tankinhoud
75 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Bus
Carrosserietype
Pick-up
Stoelen
6 - 9
Stoelen
5
Deuren
4
Deuren
4
Leeggewicht
2.189 - 2.361 kg
Leeggewicht
2.045 - 2.260 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
-
Lengte
5.075 - 5.575 mm
Lengte
5.095 - 5.405 mm
Breedte
2.070 mm
Breedte
1.950 mm
Hoogte
2.290 - 2.486 mm
Hoogte
1.840 - 1.855 mm
Maximale Bagageruimte
2.840 - 4.840 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
939 - 1.254 kg
Laadvermogen
785 - 1.010 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel
Motortype
Diesel
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Geautomatiseerde Handbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Vermogen pk
135 - 180 pk
Vermogen pk
202 pk
Acceleratie 0-100km/u
-
Acceleratie 0-100km/u
-
Maximale Snelheid
150 - 165 km/u
Maximale Snelheid
183 - 187 km/u
Koppel
360 - 400 Nm
Koppel
400 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
99 - 132 kW
Vermogen kW
149 kW
Motorinhoud
2.299 cm3
Motorinhoud
2.157 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2023
Bouwjaar
2.022 - 2.024
CO2-efficiëntieklasse
G
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Renault
Merk
SsangYong
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.