VS

Renault Captur vs Skoda Kamiq vergelijking

Vergelijk prestaties (158 pk vs 150 pk), bagageruimte en prijs (25.400 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Captur of Skoda Kamiq.

Renault Captur vs Skoda Kamiq: de belangrijkste verschillen

Renault Captur

4,8 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • minimaal goedkoper
  • nauwelijks meer vermogen
  • opvallend zuiniger
  • minimaal meer bagageruimte
details

Skoda Kamiq

5 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • marginaal sneller van 0–100 km/u
  • marginaal lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Captur

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Renault Captur is minimaal goedkoper – begint al bij 25.400 € , terwijl Skoda Kamiq start bij 26.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 1.047 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Renault Captur verbruikt 4,4 L/100km en is daarmee opvallend zuiniger dan Skoda Kamiq (5,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,9 L/100km.

Kamiq

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Renault Captur nauwelijks meer vermogen158 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 8 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Skoda Kamiq marginaal sneller8,1 s tegenover 8,9 s voor Renault Captur. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Renault Captur levert minimaal meer koppel – 265 Nm tegenover 250 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 15 Nm.

Captur

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Skoda Kamiq marginaal lichter – 1.231 kg tegenover 1.323 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 92 kg.

Qua bagageruimte biedt Renault Captur minimaal meer ruimte – 422 L tegenover 400 L. Dat is een verschil van ongeveer 22 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Skoda Kamiq enigszins meer laadvermogen – 539 kg tegenover 453 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 86 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Renault Captur biedt een evenwichtiger totaalpakket in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 25.400
Captur

Renault Captur

  • Motortype : Volledig Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride
  • Transmissie : Automatisch, Manuel
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 115 - 158 pk
  • Verbruik L/100km : 4,4 - 6 L/100km
Renault Captur
Skoda Kamiq

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Captur

De Renault Captur is een praktische en stijlvolle crossover die zich soepel door de stad beweegt en tegelijk comfortabel genoeg is voor langere ritten. Dankzij slimme opbergoplossingen en een prettig rijgedrag is het een toegankelijke keuze voor dagelijks gebruik.

details

Skoda Kamiq

De Skoda Kamiq voelt aan als een slimme, no-nonsense keuze voor wie veel binnenruimte en praktische details wil zonder gedoe. Hij is vlot in de stad, comfortabel op langere ritten en combineert degelijkheid met een frisse uitstraling — precies wat veel kopers zoeken, met een knipoog naar efficiëntie.

details
Renault Captur
Skoda Kamiq

Kosten en Verbruik

Prijs
25.400 - 33.700 €
Prijs
26.400 - 38.800 €
Verbruik L/100km
4,4 - 6 L/100km
Verbruik L/100km
5,3 - 5,7 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
100 - 137 g/km
CO2
121 - 128 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.323 - 1.441 kg
Leeggewicht
1.231 - 1.340 kg
Bagageruimte
326 - 422 L
Bagageruimte
400 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.797 mm
Breedte
1.793 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
447 - 453 kg
Laadvermogen
439 - 539 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Volledig Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride
Motortype
Benzine
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
115 - 158 pk
Vermogen pk
95 - 150 pk
Acceleratie 0-100km/u
8,9 - 12,3 s
Acceleratie 0-100km/u
8,1 - 11 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
160 - 265 Nm
Koppel
175 - 250 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
3 - 4
Vermogen kW
84 - 116 kW
Vermogen kW
70 - 110 kW
Motorinhoud
1.199 - 1.789 cm3
Motorinhoud
999 - 1.498 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
C, D, E
CO2-efficiëntieklasse
D
Merk
Renault
Merk
Skoda
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.