VS

Peugeot 508 SW vs Suzuki Ignis vergelijking

Vergelijk prestaties (360 pk vs 83 pk), bagageruimte en prijs (54.100 € vs 18.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Peugeot 508 SW of Suzuki Ignis.

Peugeot 508 SW vs Suzuki Ignis: de belangrijkste verschillen

Peugeot 508 SW

4,7 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim meer vermogen
  • ruim zuiniger
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • significant meer bagageruimte
details

Suzuki Ignis

4,7 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant goedkoper
  • veel lichter
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

508 SW

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Suzuki Ignis is significant goedkoper – begint al bij 18.500 € , terwijl Peugeot 508 SW start bij 54.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 35.578 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Peugeot 508 SW verbruikt 1,7 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Suzuki Ignis (4,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,2 L/100km.

Ignis

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Peugeot 508 SW ruim meer vermogen360 pk tegenover 83 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 277 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Peugeot 508 SW aanzienlijk sneller5,2 s tegenover 12,7 s voor Suzuki Ignis. Dat is een verschil van ongeveer 7,5 s.

Qua topsnelheid ligt Peugeot 508 SW zichtbaar duidelijk voor – hij haalt 250 km/u, terwijl Suzuki Ignis stopt bij 165 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 85 km/u.

Ook bij het koppel is er een verschil: Peugeot 508 SW levert aanzienlijk meer koppel – 520 Nm tegenover 107 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 413 Nm.

508 SW

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Suzuki Ignis veel lichter – 935 kg tegenover 1.846 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 911 kg.

Qua bagageruimte biedt Peugeot 508 SW significant meer ruimte – 530 L tegenover 267 L. Dat is een verschil van ongeveer 263 L.

Bij de maximale laadcapaciteit biedt Peugeot 508 SW zichtbaar meer ruimte – tot 1.780 L, ongeveer 680 L meer dan Suzuki Ignis.

Wat laadvermogen betreft biedt Peugeot 508 SW lichtjes meer laadvermogen – 454 kg tegenover 395 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 59 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Peugeot 508 SW wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 54.100
508 SW

Peugeot 508 SW

  • Motortype : Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 180 - 360 pk
  • Verbruik L/100km : 1,7 - 2 L/100km
  • Elektrische actieradius : 46 - 52 km
Peugeot 508 SW
Suzuki Ignis

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Peugeot 508 SW

De Peugeot 508 SW is een stijlvolle en praktische stationwagon die opvalt met gespierde lijnen en een interieur dat aanvoelt als een klein luxe-salon. Hij combineert comfortabele rijeigenschappen met slimme, gebruiksvriendelijke details, waardoor hij perfect is voor wie veel wil meenemen zonder in te leveren op rijplezier — en gelukkig geen saaie gezinsauto wil.

details

Suzuki Ignis

De Suzuki Ignis is een ondeugende stadsauto met een speelse uitstraling en verrassend veel praktische mogelijkheden voor wie op zoek is naar iets compacters met karakter. Hij manoeuvreert vlot door druk verkeer, heeft een no-nonsense houding en voelt aan als een slimme keuze voor wie zuinig en stijlvol wil rijden zonder in te leveren op persoonlijkheid.

details
Peugeot 508 SW
Suzuki Ignis

Kosten en Verbruik

Prijs
54.100 - 73.300 €
Prijs
18.500 - 23.100 €
Verbruik L/100km
1,7 - 2 L/100km
Verbruik L/100km
4,9 - 5,4 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
46 - 52 km
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
38 - 45 g/km
CO2
110 - 122 g/km
Tankinhoud
43 L
Tankinhoud
30 - 32 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
4 - 5
Deuren
5
Deuren
5
Leeggewicht
1.846 - 1.967 kg
Leeggewicht
935 - 995 kg
Bagageruimte
530 L
Bagageruimte
204 - 267 L
Lengte
4.778 mm
Lengte
3.700 mm
Breedte
1.859 mm
Breedte
1.690 mm
Hoogte
1.420 mm
Hoogte
1.605 mm
Maximale Bagageruimte
1.780 L
Maximale Bagageruimte
1.086 - 1.100 L
Laadvermogen
373 - 454 kg
Laadvermogen
335 - 395 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Plug-in Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, CVT Transmissie
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
180 - 360 pk
Vermogen pk
83 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,2 - 8,3 s
Acceleratie 0-100km/u
12,7 - 12,8 s
Maximale Snelheid
230 - 250 km/u
Maximale Snelheid
155 - 165 km/u
Koppel
360 - 520 Nm
Koppel
107 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
133 - 265 kW
Vermogen kW
61 kW
Motorinhoud
1.598 cm3
Motorinhoud
1.197 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2020
CO2-efficiëntieklasse
B
CO2-efficiëntieklasse
C, D
Merk
Peugeot
Merk
Suzuki
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.