Vergelijk prestaties (90 pk vs 177 pk), bagageruimte en prijs (24.300 € vs 54.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Hyundai Bayon of Maxus Euniq 6.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Hyundai Bayon is ruim goedkoper – begint al bij 24.300 € , terwijl Maxus Euniq 6 start bij 54.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 30.089 €.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Maxus Euniq 6 significant meer vermogen – 177 pk tegenover 90 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 87 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Maxus Euniq 6 een beetje sneller – 10,5 s tegenover 11,9 s voor Hyundai Bayon. Dat is een verschil van ongeveer 1,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Maxus Euniq 6 levert veel meer koppel – 310 Nm tegenover 172 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 138 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Hyundai Bayon significant lichter – 1.175 kg tegenover 1.960 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 785 kg.
Qua bagageruimte biedt Maxus Euniq 6 aanzienlijk meer ruimte – 754 L tegenover 411 L. Dat is een verschil van ongeveer 343 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Hyundai Bayon opvallend meer laadvermogen – 460 kg tegenover 325 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 135 kg.
Maxus Euniq 6 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Hyundai Bayon voelt aan als een slimme stads-crossover: compact genoeg voor vlotte manoeuvres, maar royaal genoeg voor boodschappen en weekendspullen. Met een frisse uitstraling, moderne uitrusting en een opgewekt karakter doet hij alsof hij groter is dan hij werkelijk is en is het een verstandige keuze voor wie praktisch rijden wil met een beetje flair.
detailsDe Maxus Euniq 6 voelt aan als een praktische alleskunner: elektrisch, ruim en ontworpen met het dagelijks gezinsleven in gedachten. Hij combineert een slim interieur met een toegankelijke prijsstelling, waardoor hij een aantrekkelijk alternatief is voor wie meer ruimte wil zonder poespas.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
24.300 - 31.100 €
|
Prijs
54.400 €
|
|
Verbruik L/100km
5,8 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
21,5 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
354 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
130 - 132 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.175 - 1.200 kg
|
Leeggewicht
1.960 kg
|
|
Bagageruimte
411 L
|
Bagageruimte
754 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.735 mm
|
|
Breedte
1.775 mm
|
Breedte
1.860 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.736 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
450 - 460 kg
|
Laadvermogen
325 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
90 pk
|
Vermogen pk
177 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
11,9 - 13,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
10,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
160 km/u
|
|
Koppel
172 Nm
|
Koppel
310 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
66 kW
|
Vermogen kW
130 kW
|
|
Motorinhoud
998 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Hyundai
|
Merk
Maxus
|