Vergelijk prestaties (272 pk vs 163 pk), bagageruimte en prijs (47.700 € vs 38.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Tayron of Kia PV5.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Kia PV5 is merkbaar goedkoper – begint al bij 38.900 € , terwijl VW Tayron start bij 47.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.780 €.
Bij de elektrische actieradius biedt Kia PV5 ruim meer bereik: tot 416 km, ongeveer 293 km meer dan VW Tayron.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Tayron aanzienlijk meer vermogen – 272 pk tegenover 163 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 109 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Tayron aanzienlijk sneller – 6,1 s tegenover 10,6 s voor Kia PV5. Dat is een verschil van ongeveer 4,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Tayron levert duidelijk meer koppel – 400 Nm tegenover 250 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 150 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW Tayron enigszins lichter – 1.682 kg tegenover 1.860 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 178 kg.
Qua bagageruimte biedt Kia PV5 merkbaar meer ruimte – 1.330 L tegenover 885 L. Dat is een verschil van ongeveer 445 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Kia PV5 opvallend meer laadvermogen – 790 kg tegenover 573 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 217 kg.
Kia PV5 wint overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De VW Tayron oogt strak en zelfverzekerd, met genoeg ruimte voor het hele gezin en bagage zonder te schreeuwen om aandacht. Hij rijdt comfortabel en verlicht de dagelijkse sleur met moderne snufjes en een interieur dat voelt alsof je net iets meer krijgt dan je verwachtte.
detailsDe Kia PV5 is een frisse, ruime crossover die moderne styling combineert met slimme praktische details en zichtbaar gericht is op dagelijks comfort en gebruiksgemak. Met volwassen rijgedrag en een slim ingericht interieur voelt hij groter aan dan hij lijkt, en hij levert veel waar voor je geld zonder poespas.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
47.700 - 66.400 €
|
Prijs
38.900 - 46.200 €
|
|
Verbruik L/100km
1,5 - 8,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
19 - 19,3 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
116 - 123 km
|
Elektrische actieradius
295 - 416 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
33 - 192 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Bestelwagen, Bus
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
2 - 5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.682 - 1.948 kg
|
Leeggewicht
1.860 - 2.145 kg
|
|
Bagageruimte
705 - 885 L
|
Bagageruimte
1.330 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.853 - 1.866 mm
|
Breedte
1.895 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
489 - 573 kg
|
Laadvermogen
455 - 790 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel, Benzine, Plug-in Hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
150 - 272 pk
|
Vermogen pk
121 - 163 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 9,7 s
|
Acceleratie 0-100km/u
10,6 - 16,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
250 - 400 Nm
|
Koppel
250 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
110 - 200 kW
|
Vermogen kW
89 - 120 kW
|
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F, G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
VW
|
Merk
Kia
|