VS

Renault Scénic vs smart #3 vergelijking

Vergelijk prestaties (218 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (41.100 € vs 49.800 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Scénic of smart #3.

Renault Scénic vs smart #3: de belangrijkste verschillen

Renault Scénic

4,6 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • zichtbaar goedkoper
  • zichtbaar meer elektrische actieradius
  • opvallend meer bagageruimte
details

smart #3

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • enigszins meer vermogen
  • nauwelijks zuiniger
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
  • minimaal lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Scénic

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Renault Scénic is zichtbaar goedkoper – begint al bij 41.100 € , terwijl smart #3 start bij 49.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.735 €.

Bij het stroomverbruik heeft smart #3 het voordeel: met 16,3 kWh/100km is dit model nauwelijks efficiënter dan Renault Scénic, dat 16,6 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,3 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Renault Scénic zichtbaar meer bereik: tot 598 km, ongeveer 143 km meer dan smart #3.

#3

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft smart #3 enigszins meer vermogen272 pk tegenover 218 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 54 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is smart #3 merkbaar sneller5,8 s tegenover 7,9 s voor Renault Scénic. Dat is een verschil van ongeveer 2,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: smart #3 levert zichtbaar meer koppel – 384 Nm tegenover 300 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 84 Nm.

Scénic

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is smart #3 minimaal lichter – 1.810 kg tegenover 1.822 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 12 kg.

Qua bagageruimte biedt Renault Scénic opvallend meer ruimte – 545 L tegenover 370 L. Dat is een verschil van ongeveer 175 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Renault Scénic enigszins meer laadvermogen – 518 kg tegenover 450 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 68 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

smart #3 heeft slechts een klein voordeel in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

€ 49.813
#3

smart #3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 272 pk
  • Verbruik kWh/100km : 16,3 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 455 km
Renault Scénic
smart #3

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Scénic

De Renault Scénic is een slimme en praktische familiewagen die comfort en flexibiliteit elegant weet te combineren, met een interieur dat slim doordacht aanvoelt en net genoeg karakter heeft om niet saai te zijn. Voor wie op zoek is naar een dagelijkse alleskunner met comfortabele rijeigenschappen en een vriendelijk prijskaartje is de Scénic een overtuigende keuze die gemak boven bravoure zet.

details

smart #3

De Smart #3 voelt als de volwassen versie van het merk: ruim, stil en verrassend comfortabel, precies wat je zoekt in een elektrische alleskunner. Voor wie elektrisch wil rijden zonder gedoe levert hij slimme details en rijplezier — en ja, hij maakt nog steeds glimlachen op het stuur.

details
Renault Scénic
smart #3

Kosten en Verbruik

Prijs
41.100 - 52.200 €
Prijs
49.800 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
16,3 kWh/100km
Elektrische actieradius
420 - 598 km
Elektrische actieradius
455 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
1.822 - 1.927 kg
Leeggewicht
1.810 kg
Bagageruimte
545 L
Bagageruimte
370 L
Lengte
4.470 mm
Lengte
-
Breedte
1.864 mm
Breedte
1.844 mm
Hoogte
1.571 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
1.670 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
514 - 518 kg
Laadvermogen
450 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
170 - 218 pk
Vermogen pk
272 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,9 - 8,6 s
Acceleratie 0-100km/u
5,8 s
Maximale Snelheid
150 - 170 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
280 - 300 Nm
Koppel
384 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
125 - 160 kW
Vermogen kW
200 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Renault
Merk
smart
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.