Vergelijk prestaties (340 pk vs 136 pk), bagageruimte en prijs (40.600 € vs 35.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Explorer EV of Subaru Impreza.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Subaru Impreza is enigszins goedkoper – begint al bij 35.900 € , terwijl Ford Explorer EV start bij 40.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 4.718 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Ford Explorer EV significant meer vermogen – 340 pk tegenover 136 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 204 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Ford Explorer EV significant sneller – 5,3 s tegenover 10,6 s voor Subaru Impreza. Dat is een verschil van ongeveer 5,3 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Ford Explorer EV levert veel meer koppel – 679 Nm tegenover 182 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 497 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Subaru Impreza duidelijk lichter – 1.574 kg tegenover 1.996 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 422 kg.
Qua bagageruimte biedt Ford Explorer EV zichtbaar meer ruimte – 472 L tegenover 315 L. Dat is een verschil van ongeveer 157 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Explorer EV enigszins meer laadvermogen – 585 kg tegenover 526 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 59 kg.
Ford Explorer EV is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Explorer in elektrische uitvoering voelt als een royale, comfortabele SUV vol slimme snufjes die je vanaf de eerste meters pakt. Ideaal voor gezinnen die woon-werk en weekendtrips willen combineren zonder laadgedoe, en met genoeg bravoure om ook indruk te maken op de parkeerplaats.
detailsDe Subaru Impreza voelt als een betrouwbare kompaan op de weg: robuust zonder schreeuwerig gedrag en verrassend plezierig om te sturen als het asfalt ophoudt. Voor kopers die degelijkheid, comfort en een 'ik kom overal' mentaliteit belangrijk vinden, is deze Impreza een slimme en nuchtere keuze met een knipoog.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
40.600 - 58.900 €
|
Prijs
35.900 - 38.500 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
7,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
14,6 - 17,3 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
417 - 602 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
166 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
48 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.996 - 2.209 kg
|
Leeggewicht
1.574 - 1.599 kg
|
|
Bagageruimte
472 L
|
Bagageruimte
315 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.490 mm
|
|
Breedte
1.872 mm
|
Breedte
1.780 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.515 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.297 - 1.314 L
|
|
Laadvermogen
531 - 585 kg
|
Laadvermogen
501 - 526 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine Mild Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
190 - 340 pk
|
Vermogen pk
136 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
10,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
199 km/u
|
|
Koppel
350 - 679 Nm
|
Koppel
182 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
140 - 250 kW
|
Vermogen kW
100 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.995 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
F
|
|
Merk
Ford
|
Merk
Subaru
|