Vergelijk prestaties (145 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (46.800 € vs 47.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Citroen C5 X of VW Tayron.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Citroen C5 X is marginaal goedkoper – begint al bij 46.800 € , terwijl VW Tayron start bij 47.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 940 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Tayron verbruikt 1,5 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan Citroen C5 X (5,1 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,6 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Tayron significant meer vermogen – 272 pk tegenover 145 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 127 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Tayron veel sneller – 6,1 s tegenover 10,4 s voor Citroen C5 X. Dat is een verschil van ongeveer 4,3 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Tayron levert significant meer koppel – 400 Nm tegenover 230 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 170 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Citroen C5 X marginaal lichter – 1.591 kg tegenover 1.682 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 91 kg.
Qua bagageruimte biedt VW Tayron merkbaar meer ruimte – 885 L tegenover 545 L. Dat is een verschil van ongeveer 340 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Tayron duidelijk meer laadvermogen – 573 kg tegenover 399 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 174 kg.
VW Tayron domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Citroën C5 X flaneert tussen sedan, stationwagen en SUV en doet dat met een aangename mix van stijl en comfort die je dagelijkse ritten aangenamer maakt. Geen brallende sportwagen, maar ontspannen luxe en slimme details die hem een overtuigende keuze maken voor wie comfort en een beetje flair wil.
detailsDe Volkswagen Tayron is een ruime en comfortabele SUV die vooral praktisch en gezinsvriendelijk is. Hij biedt een rustig rijgedrag en een verzorgd, modern interieur met veel gebruiksgemak.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
46.800 €
|
Prijs
47.700 - 66.400 €
|
|
Verbruik L/100km
5,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
1,5 - 8,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
116 - 123 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
116 g/km
|
CO2
33 - 192 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.591 kg
|
Leeggewicht
1.682 - 1.948 kg
|
|
Bagageruimte
545 L
|
Bagageruimte
705 - 885 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.815 mm
|
Breedte
1.853 - 1.866 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
399 kg
|
Laadvermogen
497 - 573 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine mildhybride
|
Motortype
Benzine mildhybride, Diesel, Benzine, Plug-in hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
145 pk
|
Vermogen pk
150 - 272 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
10,4 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 9,7 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
230 Nm
|
Koppel
250 - 400 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
107 kW
|
Vermogen kW
110 - 200 kW
|
|
Motorinhoud
1.199 cm3
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F, B, G
|
|
Merk
Citroen
|
Merk
VW
|