Vergelijk prestaties (530 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (108.300 € vs 47.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW X7 of VW Tayron.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
VW Tayron is significant goedkoper – begint al bij 47.700 € , terwijl BMW X7 start bij 108.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 60.576 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Tayron verbruikt 1,5 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan BMW X7 (8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 6,5 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW X7 ruim meer vermogen – 530 pk tegenover 272 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 258 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW X7 opvallend sneller – 4,7 s tegenover 6,1 s voor VW Tayron. Dat is een verschil van ongeveer 1,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW X7 levert veel meer koppel – 750 Nm tegenover 400 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 350 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: BMW X7 biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is VW Tayron significant lichter – 1.682 kg tegenover 2.490 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 808 kg.
Qua bagageruimte biedt VW Tayron een beetje meer ruimte – 885 L tegenover 750 L. Dat is een verschil van ongeveer 135 L.
Wat laadvermogen betreft biedt BMW X7 zichtbaar meer laadvermogen – 760 kg tegenover 573 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 187 kg.
VW Tayron wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW X7 is een imponerende, ruime luxe-SUV die op de weg alle blikken naar zich toe trekt en passagiers in comfort trakteert. Met beheerst rijgedrag en een interieur dat voelt als een rijdend salon is het de ideale keuze voor wie indrukwekkend voor de dag wil komen zonder te schreeuwen.
detailsDe VW Tayron oogt strak en zelfverzekerd, met genoeg ruimte voor het hele gezin en bagage zonder te schreeuwen om aandacht. Hij rijdt comfortabel en verlicht de dagelijkse sleur met moderne snufjes en een interieur dat voelt alsof je net iets meer krijgt dan je verwachtte.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
108.300 - 140.300 €
|
Prijs
47.700 - 66.400 €
|
|
Verbruik L/100km
8 - 12,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
1,5 - 8,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
116 - 123 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
210 - 274 g/km
|
CO2
33 - 192 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
7
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.490 - 2.675 kg
|
Leeggewicht
1.682 - 1.948 kg
|
|
Bagageruimte
750 L
|
Bagageruimte
705 - 885 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
2.000 mm
|
Breedte
1.853 - 1.866 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
680 - 760 kg
|
Laadvermogen
489 - 573 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel, Benzine, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
352 - 530 pk
|
Vermogen pk
150 - 272 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,7 - 5,9 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,1 - 9,7 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
520 - 750 Nm
|
Koppel
250 - 400 Nm
|
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
259 - 390 kW
|
Vermogen kW
110 - 200 kW
|
|
Motorinhoud
2.993 - 4.395 cm3
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F, G, B
|
|
Merk
BMW
|
Merk
VW
|