VS

SEAT Leon SP Sportstourer vs BYD Atto 2 vergelijking

Vergelijk prestaties (272 pk vs 212 pk), bagageruimte en prijs (31.100 € vs 32.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – SEAT Leon SP Sportstourer of BYD Atto 2.

SEAT Leon SP Sportstourer vs BYD Atto 2: de belangrijkste verschillen

SEAT Leon SP Sportstourer

  • minimaal goedkoper
  • duidelijk meer vermogen
  • nauwelijks lichter
  • zichtbaar meer bagageruimte
details

BYD Atto 2

4,9 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel meer elektrische actieradius
  • nauwelijks sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Leon SP Sportstourer

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

SEAT Leon SP Sportstourer is minimaal goedkoper – begint al bij 31.100 € , terwijl BYD Atto 2 start bij 32.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 1.423 €.

Bij de elektrische actieradius biedt BYD Atto 2 veel meer bereik: tot 430 km, ongeveer 299 km meer dan SEAT Leon SP Sportstourer.

Atto 2

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft SEAT Leon SP Sportstourer duidelijk meer vermogen272 pk tegenover 212 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 60 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BYD Atto 2 nauwelijks sneller7,5 s tegenover 7,9 s voor SEAT Leon SP Sportstourer. Dat is een verschil van ongeveer 0,4 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: SEAT Leon SP Sportstourer levert iets meer koppel – 360 Nm tegenover 310 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 50 Nm.

Leon SP Sportstourer

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is SEAT Leon SP Sportstourer nauwelijks lichter – 1.384 kg tegenover 1.510 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 126 kg.

Qua bagageruimte biedt SEAT Leon SP Sportstourer zichtbaar meer ruimte – 620 L tegenover 450 L. Dat is een verschil van ongeveer 170 L.

Wat laadvermogen betreft biedt SEAT Leon SP Sportstourer een beetje meer laadvermogen – 569 kg tegenover 490 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 79 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BYD Atto 2 heeft de overhand in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 32.500
Atto 2

BYD Atto 2

  • Motortype : Elektrisch, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 166 - 212 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,8 - 16 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 40 - 430 km
SEAT Leon SP Sportstourer
BYD Atto 2

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

SEAT Leon SP Sportstourer

De SEAT Leon ST combineert het scherpe design van de hatchback met verrassend veel bagageruimte, waardoor hij ideaal is voor gezinnen die niet willen inleveren op stijl. Hij rijdt vlot en betrokken, voelt volwassen aan en laat zien dat praktische auto’s ook karakter kunnen hebben.

details

BYD Atto 2

De BYD Atto 2 is een frisse, zelfverzekerde elektrische crossover die meteen opvalt met zijn eigenzinnige styling en slim ingedeeld interieur. Hij combineert plezierig rijgedrag met slimme snufjes en veel waar voor je geld — ideaal voor wie wil overstappen naar elektrisch zonder saaie compromissen.

details
SEAT Leon SP Sportstourer
BYD Atto 2

Kosten en Verbruik

Prijs
31.100 - 45.500 €
Prijs
32.500 - 42.700 €
Verbruik L/100km
1,3 - 5,6 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,8 - 16 kWh/100km
Elektrische actieradius
131 km
Elektrische actieradius
40 - 430 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
28 - 128 g/km
CO2
0 - 41 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.384 - 1.708 kg
Leeggewicht
1.510 - 1.720 kg
Bagageruimte
470 - 620 L
Bagageruimte
400 - 450 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.799 mm
Breedte
1.830 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
422 - 569 kg
Laadvermogen
260 - 490 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel
Motortype
Elektrisch, Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
115 - 272 pk
Vermogen pk
166 - 212 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,9 - 10,8 s
Acceleratie 0-100km/u
7,5 - 9,1 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
220 - 360 Nm
Koppel
290 - 310 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
85 - 200 kW
Vermogen kW
122 - 156 kW
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
Motorinhoud
1.498 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.026
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
D, B
CO2-efficiëntieklasse
A, B
Merk
SEAT
Merk
BYD
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.