Vergelijk prestaties (122 pk vs 158 pk), bagageruimte en prijs (44.400 € vs 20.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Nissan Townstar Compact Van of Renault Clio.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Renault Clio is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 20.200 € , terwijl Nissan Townstar Compact Van start bij 44.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 24.209 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Renault Clio opvallend meer vermogen – 158 pk tegenover 122 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 36 pk.
Ook bij het koppel is er een verschil: Nissan Townstar Compact Van levert duidelijk meer koppel – 245 Nm tegenover 190 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 55 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Renault Clio ruim lichter – 1.202 kg tegenover 1.908 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 706 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Townstar Compact Van opvallend meer laadvermogen – 642 kg tegenover 463 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 179 kg.
Renault Clio wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Nissan Townstar is een prettige, compacte bedrijfsbus die vlot door de stad manoeuvreert en precies genoeg laadruimte biedt voor dagelijkse klussen zonder te overdrijven. Hij voelt degelijk gebouwd aan, is vriendelijk in gebruik en een slimme keuze voor ondernemers die vaak tussen krappe parkeervakken en klantadressen pendelen.
detailsDe Renault Clio is een slimme stadsauto die eruitziet alsof ’ie meer kan dan ’ie lijkt, met een interieur dat knus en modern aanvoelt. Praktisch, verzorgd en vlot in de omgang — ideaal voor wie dagelijks comfort en charme zoekt zonder poespas.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
44.400 €
|
Prijs
20.200 - 28.100 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
20,9 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
263 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
92 - 118 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Bestelwagen
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.908 kg
|
Leeggewicht
1.202 - 1.316 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
301 - 327 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.860 mm
|
Breedte
1.768 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
642 kg
|
Laadvermogen
453 - 463 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine, Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
122 pk
|
Vermogen pk
115 - 158 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
Acceleratie 0-100km/u
8,3 - 10,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
245 Nm
|
Koppel
190 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
90 kW
|
Vermogen kW
84 - 116 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.199 - 1.789 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
C, D, B
|
|
Merk
Nissan
|
Merk
Renault
|