Vergelijk prestaties (435 pk vs 218 pk), bagageruimte en prijs (43.700 € vs 41.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – MG MG4 of Renault Scénic.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Renault Scénic is nauwelijks goedkoper – begint al bij 41.100 € , terwijl MG MG4 start bij 43.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.634 €.
Bij het stroomverbruik heeft MG MG4 het voordeel: met 16,1 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan Renault Scénic, dat 16,6 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,5 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Renault Scénic minimaal meer bereik: tot 598 km, ongeveer 53 km meer dan MG MG4.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft MG MG4 ruim meer vermogen – 435 pk tegenover 218 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 217 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is MG MG4 veel sneller – 3,8 s tegenover 7,9 s voor Renault Scénic. Dat is een verschil van ongeveer 4,1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: MG MG4 levert significant meer koppel – 600 Nm tegenover 300 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 300 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is MG MG4 minimaal lichter – 1.755 kg tegenover 1.822 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 67 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Renault Scénic lichtjes meer laadvermogen – 518 kg tegenover 448 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 70 kg.
MG MG4 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De MG4 voelt verrassend volwassen voor zijn prijs, met een vlotte rijbeleving en een strak, modern design dat op straat gewoon de aandacht trekt. Voor wie betaalbaar elektrisch wil rijden zonder poespas biedt de MG4 veel waar voor zijn geld en is hij een slimme keuze voor dagelijks gebruik.
detailsDe Renault Scénic is een slimme en praktische familiewagen die comfort en flexibiliteit elegant weet te combineren, met een interieur dat slim doordacht aanvoelt en net genoeg karakter heeft om niet saai te zijn. Voor wie op zoek is naar een dagelijkse alleskunner met comfortabele rijeigenschappen en een vriendelijk prijskaartje is de Scénic een overtuigende keuze die gemak boven bravoure zet.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
43.700 - 47.800 €
|
Prijs
41.100 - 52.200 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
16,1 - 19 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
405 - 545 km
|
Elektrische actieradius
420 - 598 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.755 - 1.810 kg
|
Leeggewicht
1.822 - 1.927 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
545 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.470 mm
|
|
Breedte
1.836 mm
|
Breedte
1.864 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.571 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.670 L
|
|
Laadvermogen
448 kg
|
Laadvermogen
514 - 518 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
190 - 435 pk
|
Vermogen pk
170 - 218 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 7,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,9 - 8,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
150 - 170 km/u
|
|
Koppel
350 - 600 Nm
|
Koppel
280 - 300 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
140 - 320 kW
|
Vermogen kW
125 - 160 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
MG
|
Merk
Renault
|