VS

Hyundai Bayon vs Renault Rafale vergelijking

Vergelijk prestaties (90 pk vs 300 pk), bagageruimte en prijs (23.800 € vs 44.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Hyundai Bayon of Renault Rafale.

Hyundai Bayon vs Renault Rafale: de belangrijkste verschillen

Hyundai Bayon

4,4 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • ruim lichter
details

Renault Rafale

4,9 (9 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant meer vermogen
  • aanzienlijk zuiniger
  • veel sneller van 0–100 km/u
  • duidelijk meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Bayon

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Hyundai Bayon is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 23.800 € , terwijl Renault Rafale start bij 44.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.946 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Renault Rafale verbruikt 2 L/100km en is daarmee aanzienlijk zuiniger dan Hyundai Bayon (5,8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,8 L/100km.

Rafale

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Renault Rafale significant meer vermogen300 pk tegenover 90 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 210 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Renault Rafale veel sneller6,4 s tegenover 11,9 s voor Hyundai Bayon. Dat is een verschil van ongeveer 5,5 s.

Bayon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Hyundai Bayon ruim lichter – 1.175 kg tegenover 1.734 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 559 kg.

Qua bagageruimte biedt Renault Rafale duidelijk meer ruimte – 627 L tegenover 411 L. Dat is een verschil van ongeveer 216 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Hyundai Bayon marginaal meer laadvermogen – 460 kg tegenover 444 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 16 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Renault Rafale laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 44.700
Rafale

Renault Rafale

  • Motortype : Volledig Hybride, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 200 - 300 pk
  • Verbruik L/100km : 2 - 5 L/100km
  • Elektrische actieradius : 97 km
Hyundai Bayon
Renault Rafale

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Hyundai Bayon

De Hyundai Bayon voelt aan als een slimme stads-crossover: compact genoeg voor vlotte manoeuvres, maar royaal genoeg voor boodschappen en weekendspullen. Met een frisse uitstraling, moderne uitrusting en een opgewekt karakter doet hij alsof hij groter is dan hij werkelijk is en is het een verstandige keuze voor wie praktisch rijden wil met een beetje flair.

details

Renault Rafale

De Renault Rafale is een gedurfde crossover die luxe en speels design combineert, met een uitstraling die zowel de dagelijkse rit als een klein stijlstatement aankan. Binnenin biedt hij veel comfort en een verfijnde sfeer, perfect voor wie wil opvallen zonder te overdrijven.

details
Hyundai Bayon
Renault Rafale

Kosten en Verbruik

Prijs
23.800 - 30.600 €
Prijs
44.700 - 59.000 €
Verbruik L/100km
5,8 L/100km
Verbruik L/100km
2 - 5 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
97 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
130 - 132 g/km
CO2
43 - 109 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.175 - 1.200 kg
Leeggewicht
1.734 - 2.025 kg
Bagageruimte
411 L
Bagageruimte
539 - 627 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.775 mm
Breedte
1.886 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
450 - 460 kg
Laadvermogen
415 - 444 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Volledig Hybride, Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
90 pk
Vermogen pk
200 - 300 pk
Acceleratie 0-100km/u
11,9 - 13,3 s
Acceleratie 0-100km/u
6,4 - 8,9 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
172 Nm
Koppel
-
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
3
Vermogen kW
66 kW
Vermogen kW
147 - 221 kW
Motorinhoud
998 cm3
Motorinhoud
1.199 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D
CO2-efficiëntieklasse
C, B
Merk
Hyundai
Merk
Renault
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.