VS

Dacia Sandero vs SsangYong Torres vergelijking

Vergelijk prestaties (122 pk vs 207 pk), bagageruimte en prijs (13.000 € vs 40.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Dacia Sandero of SsangYong Torres.

Dacia Sandero vs SsangYong Torres: de belangrijkste verschillen

Dacia Sandero

3,1 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • ruim zuiniger
  • zichtbaar lichter
details

SsangYong Torres

  • veel meer vermogen
  • ruim meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Sandero

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Dacia Sandero is veel goedkoper – begint al bij 13.000 € , terwijl SsangYong Torres start bij 40.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 27.149 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Dacia Sandero verbruikt 5,3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan SsangYong Torres (7,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 2,6 L/100km.

Torres

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft SsangYong Torres veel meer vermogen207 pk tegenover 122 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 85 pk.

Ook bij het koppel is er een verschil: SsangYong Torres levert ruim meer koppel – 339 Nm tegenover 200 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 139 Nm.

Sandero

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Dacia Sandero zichtbaar lichter – 1.100 kg tegenover 1.498 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 398 kg.

Qua bagageruimte biedt SsangYong Torres ruim meer ruimte – 703 L tegenover 372 L. Dat is een verschil van ongeveer 331 L.

Wat laadvermogen betreft biedt SsangYong Torres duidelijk meer laadvermogen – 552 kg tegenover 436 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 116 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

SsangYong Torres leidt duidelijk in het eindoordeel in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 40.200
Torres

SsangYong Torres

  • Motortype : Benzine, Elektrisch
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 163 - 207 pk
  • Verbruik L/100km : 7,9 - 9,1 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 18,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 462 km
Dacia Sandero
SsangYong Torres

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Dacia Sandero

De Dacia Sandero is een nuchtere en slimme keuze voor wie veel auto wil voor weinig poen, met verrassend veel binnenruimte en gebruiksgemak. Hij doet niet aan opscheppen maar geeft wél wat nodig is: degelijk gebouwd, lage gebruikskosten en een ontspannen rijervaring die je portemonnee blij maakt.

details

SsangYong Torres

De SsangYong Torres voelt als een avontuurlijke keuze voor kopers die meer willen dan alleen een nette stadsauto; hij combineert robuuste looks met slimme binnenruimte en een no-nonsense karakter. Voor wie praktische waarde en betrouwbaarheid belangrijker vindt dan pronken met cijfers is de Torres een sympathieke allrounder die zich moeiteloos leent voor dagelijks gebruik en weekendavonturen.

details
Dacia Sandero
SsangYong Torres

Kosten en Verbruik

Prijs
13.000 - 19.300 €
Prijs
40.200 - 52.900 €
Verbruik L/100km
5,3 - 7,2 L/100km
Verbruik L/100km
7,9 - 9,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
18,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
462 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
111 - 131 g/km
CO2
0 - 207 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
50 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.100 - 1.297 kg
Leeggewicht
1.498 - 1.618 kg
Bagageruimte
372 L
Bagageruimte
703 L
Lengte
-
Lengte
4.700 mm
Breedte
1.853 mm
Breedte
1.890 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.710 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.662 L
Laadvermogen
385 - 436 kg
Laadvermogen
552 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, LPG
Motortype
Benzine, Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
67 - 122 pk
Vermogen pk
163 - 207 pk
Acceleratie 0-100km/u
9,7 - 16,7 s
Acceleratie 0-100km/u
-
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
191 - 194 km/u
Koppel
95 - 200 Nm
Koppel
280 - 339 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
49 - 90 kW
Vermogen kW
120 - 152 kW
Motorinhoud
999 - 1.199 cm3
Motorinhoud
1.497 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2.023 - 2.024
CO2-efficiëntieklasse
D, C
CO2-efficiëntieklasse
G, A
Merk
Dacia
Merk
SsangYong
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.