Vergelijk prestaties (345 pk vs 170 pk), bagageruimte en prijs (65.500 € vs 45.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Alpine A110 of Renault Trafic Transporter.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Renault Trafic Transporter is veel goedkoper – begint al bij 45.200 € , terwijl Alpine A110 start bij 65.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.339 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Alpine A110 verbruikt 6,7 L/100km en is daarmee marginaal zuiniger dan Renault Trafic Transporter (6,8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft Alpine A110 significant meer vermogen – 345 pk tegenover 170 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 175 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Alpine A110 aanzienlijk sneller – 3,8 s tegenover 10,8 s voor Renault Trafic Transporter. Dat is een verschil van ongeveer 7 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Alpine A110 levert marginaal meer koppel – 420 Nm tegenover 380 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 40 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: Renault Trafic Transporter biedt meer zitplaatsen – 6 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is Alpine A110 significant lichter – 1.150 kg tegenover 1.848 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 698 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Renault Trafic Transporter aanzienlijk meer laadvermogen – 1.222 kg tegenover 210 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.012 kg.
Alpine A110 biedt een evenwichtiger totaalpakket in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Alpine A110 voelt als een moderne herinterpretatie van een klassieke sportwagen: licht aanvoelend, speels op de weg en met een communicatief stuur dat elke bocht uitnodigt. Wie rijplezier boven alles zet vindt in de Alpine A110 een charmante, scherpgeprofileerde keuze met genoeg karakter om een brede glimlach op je gezicht te toveren.
detailsDe Renault Trafic voelt aan als die collega die nooit morrelt: praktisch, ruim en ontworpen om dagelijks zwaar werk te verzetten zonder gedoe. Voor ondernemers die betrouwbaarheid en slim gebruiksgemak belangrijker vinden dan opsmuk, is de Trafic een pragmatische keuze met een nuchtere Franse knipoog.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
65.500 - 335.500 €
|
Prijs
45.200 - 51.500 €
|
|
Verbruik L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
|
Verbruik L/100km
6,8 - 7 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
21,2 - 22,2 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
240 - 318 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
152 - 157 g/km
|
CO2
0 - 184 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Coupé
|
Carrosserietype
Bestelwagen
|
|
Stoelen
2
|
Stoelen
3 - 6
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.150 - 1.194 kg
|
Leeggewicht
1.848 - 2.075 kg
|
|
Bagageruimte
96 L
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.798 mm
|
Breedte
1.956 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
166 - 210 kg
|
Laadvermogen
899 - 1.222 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine
|
Motortype
Elektrisch, Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
252 - 345 pk
|
Vermogen pk
122 - 170 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 4,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
10,8 - 13,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
320 - 420 Nm
|
Koppel
245 - 380 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
185 - 254 kW
|
Vermogen kW
90 - 125 kW
|
|
Motorinhoud
1.798 cm3
|
Motorinhoud
1.997 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2.023 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F, E
|
CO2-efficiëntieklasse
A, G
|
|
Merk
Alpine
|
Merk
Renault
|