VS

Renault Twingo vs Hyundai Inster vergelijking

Vergelijk prestaties (82 pk vs 115 pk), bagageruimte en prijs (20.200 € vs 24.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Twingo of Hyundai Inster.

Renault Twingo vs Hyundai Inster: de belangrijkste verschillen

Renault Twingo

4,1 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar goedkoper
  • marginaal zuiniger
  • marginaal lichter
  • minimaal meer bagageruimte
details

Hyundai Inster

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • zichtbaar meer vermogen
  • opvallend meer elektrische actieradius
  • iets sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Twingo

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Renault Twingo is merkbaar goedkoper – begint al bij 20.200 € , terwijl Hyundai Inster start bij 24.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 4.067 €.

Bij het stroomverbruik heeft Renault Twingo het voordeel: met 13,1 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan Hyundai Inster, dat 14,3 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 1,2 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Hyundai Inster opvallend meer bereik: tot 370 km, ongeveer 108 km meer dan Renault Twingo.

Inster

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Hyundai Inster zichtbaar meer vermogen115 pk tegenover 82 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 33 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Hyundai Inster iets sneller10,6 s tegenover 12,1 s voor Renault Twingo. Dat is een verschil van ongeveer 1,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Renault Twingo levert iets meer koppel – 175 Nm tegenover 147 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 28 Nm.

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 4 personen.

Bij het leeggewicht is Renault Twingo marginaal lichter – 1.275 kg tegenover 1.380 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 105 kg.

Qua bagageruimte biedt Renault Twingo minimaal meer ruimte – 305 L tegenover 280 L. Dat is een verschil van ongeveer 25 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Hyundai Inster iets meer laadvermogen – 357 kg tegenover 320 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 37 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Hyundai Inster biedt een evenwichtiger totaalpakket in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 24.300
Inster

Hyundai Inster

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 97 - 115 pk
  • Verbruik kWh/100km : 14,3 - 15,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 327 - 370 km
Renault Twingo
Hyundai Inster

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Twingo

De Renault Twingo is een pittige stadsauto met veel karakter en verrassende wendbaarheid, perfect voor het temmen van smalle straatjes en drukke parkeersituaties. Met slimme indeling en ondeugende styling is het een praktische en vrolijke keuze voor wie efficiënt én met flair door de stad wil rijden.

details

Hyundai Inster

De Hyundai Inster voelt als een slimme alleskunner: strak lijnenspel aan de buitenkant, ruimtelijk interieur en een rijgedrag dat vooral doet denken aan verfijnde degelijkheid. Voor kopers die een betrouwbare, moderne gezinsauto zoeken met slimme snufjes en een vriendelijk prijskaartje is de Inster een overtuigend voorstel — even proefrijden en je begrijpt waarom.

details
Renault Twingo
Hyundai Inster

Kosten en Verbruik

Prijs
20.200 - 22.000 €
Prijs
24.300 - 30.600 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
13,1 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
14,3 - 15,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
260 - 262 km
Elektrische actieradius
327 - 370 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
4
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.275 - 1.294 kg
Leeggewicht
1.380 - 1.433 kg
Bagageruimte
305 L
Bagageruimte
238 - 280 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.720 mm
Breedte
1.610 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
301 - 320 kg
Laadvermogen
317 - 357 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
82 pk
Vermogen pk
97 - 115 pk
Acceleratie 0-100km/u
12,1 s
Acceleratie 0-100km/u
10,6 - 11,7 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
175 Nm
Koppel
147 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
60 kW
Vermogen kW
71 - 85 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Renault
Merk
Hyundai
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.