VS

Renault Twingo vs Dacia Spring vergelijking

Vergelijk prestaties (82 pk vs 100 pk), bagageruimte en prijs (20.200 € vs 17.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Twingo of Dacia Spring.

Renault Twingo vs Dacia Spring: de belangrijkste verschillen

Renault Twingo

4,1 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • een beetje meer elektrische actieradius
details

Dacia Spring

4,7 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • enigszins goedkoper
  • lichtjes meer vermogen
  • marginaal zuiniger
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
  • enigszins lichter
  • marginaal meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Twingo

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Dacia Spring is enigszins goedkoper – begint al bij 17.200 € , terwijl Renault Twingo start bij 20.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.050 €.

Bij het stroomverbruik heeft Dacia Spring het voordeel: met 12,4 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan Renault Twingo, dat 13,1 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,7 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Renault Twingo een beetje meer bereik: tot 262 km, ongeveer 37 km meer dan Dacia Spring.

Spring

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Dacia Spring lichtjes meer vermogen100 pk tegenover 82 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 18 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Dacia Spring merkbaar sneller9,6 s tegenover 12,1 s voor Renault Twingo. Dat is een verschil van ongeveer 2,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Renault Twingo levert merkbaar meer koppel – 175 Nm tegenover 137 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 38 Nm.

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 4 personen.

Bij het leeggewicht is Dacia Spring enigszins lichter – 1.070 kg tegenover 1.275 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 205 kg.

Qua bagageruimte biedt Dacia Spring marginaal meer ruimte – 308 L tegenover 305 L. Dat is een verschil van ongeveer 3 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Renault Twingo iets meer laadvermogen – 320 kg tegenover 274 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 46 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Dacia Spring leidt duidelijk in het eindoordeel in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 17.200
Spring

Dacia Spring

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 70 - 100 pk
  • Verbruik kWh/100km : 12,4 - 12,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 221 - 225 km
Renault Twingo
Dacia Spring

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Twingo

De Renault Twingo is een pittige stadsauto met veel karakter en verrassende wendbaarheid, perfect voor het temmen van smalle straatjes en drukke parkeersituaties. Met slimme indeling en ondeugende styling is het een praktische en vrolijke keuze voor wie efficiënt én met flair door de stad wil rijden.

details

Dacia Spring

De Dacia Spring voelt als een frisse wind in het stadsverkeer: compact, betaalbaar en verrassend ruim voor z’n klasse. Voor wie vooral korte ritten en lage kosten zoekt, is de Spring een slimme en ondeugende keuze die je dagelijks blijft verrassen.

details
Renault Twingo
Dacia Spring

Kosten en Verbruik

Prijs
20.200 - 22.000 €
Prijs
17.200 - 20.000 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
13,1 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
12,4 - 12,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
260 - 262 km
Elektrische actieradius
221 - 225 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
4
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.275 - 1.294 kg
Leeggewicht
1.070 kg
Bagageruimte
305 L
Bagageruimte
308 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.720 mm
Breedte
1.583 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
301 - 320 kg
Laadvermogen
274 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
82 pk
Vermogen pk
70 - 100 pk
Acceleratie 0-100km/u
12,1 s
Acceleratie 0-100km/u
9,6 - 12,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
175 Nm
Koppel
137 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
60 kW
Vermogen kW
52 - 75 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Renault
Merk
Dacia
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.