Vergelijk prestaties (158 pk vs 150 pk), bagageruimte en prijs (20.200 € vs 42.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Clio of VW Touran.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Renault Clio is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 20.200 € , terwijl VW Touran start bij 42.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 22.466 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Renault Clio verbruikt 4,1 L/100km en is daarmee duidelijk zuiniger dan VW Touran (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,1 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Renault Clio nauwelijks meer vermogen – 158 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 8 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Renault Clio marginaal sneller – 8,3 s tegenover 8,9 s voor VW Touran. Dat is een verschil van ongeveer 0,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Touran levert significant meer koppel – 360 Nm tegenover 190 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 170 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Renault Clio duidelijk lichter – 1.202 kg tegenover 1.520 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 318 kg.
Qua bagageruimte biedt VW Touran veel meer ruimte – 834 L tegenover 327 L. Dat is een verschil van ongeveer 507 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Touran merkbaar meer laadvermogen – 601 kg tegenover 463 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 138 kg.
Renault Clio domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Renault Clio is een slimme stadsauto die eruitziet alsof ’ie meer kan dan ’ie lijkt, met een interieur dat knus en modern aanvoelt. Praktisch, verzorgd en vlot in de omgang — ideaal voor wie dagelijks comfort en charme zoekt zonder poespas.
detailsDe Touran is een verrassend praktische gezinsauto die slimme ruimteoplossingen en een no-nonsense uitstraling combineert, precies wat je wilt als dagelijkse alleskunner. Met een doordacht interieur en prettige rijeigenschappen is het de auto die je kinderen tevreden houdt en je schoonmoeder stil doet worden — en dat zegt wat.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
20.200 - 28.100 €
|
Prijs
42.700 - 53.700 €
|
|
Verbruik L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
|
Verbruik L/100km
5,2 - 6,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
92 - 118 g/km
|
CO2
136 - 149 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
MPV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.202 - 1.316 kg
|
Leeggewicht
1.520 - 1.631 kg
|
|
Bagageruimte
301 - 327 L
|
Bagageruimte
834 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.768 mm
|
Breedte
1.829 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
453 - 463 kg
|
Laadvermogen
590 - 601 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Volledig Hybride
|
Motortype
Benzine, Diesel
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
115 - 158 pk
|
Vermogen pk
122 - 150 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,3 - 10,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
8,9 - 10,8 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
190 Nm
|
Koppel
250 - 360 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
84 - 116 kW
|
Vermogen kW
90 - 110 kW
|
|
Motorinhoud
1.199 - 1.789 cm3
|
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
C, D, B
|
CO2-efficiëntieklasse
E
|
|
Merk
Renault
|
Merk
VW
|