VS

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter vergelijking

Vergelijk prestaties (658 pk vs 170 pk), bagageruimte en prijs (112.700 € vs 45.800 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes EQS SUV of Renault Master Transporter.

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter: de belangrijkste verschillen

Mercedes EQS SUV

  • veel meer vermogen
  • iets zuiniger
  • duidelijk meer elektrische actieradius
  • ruim sneller van 0–100 km/u
details

Renault Master Transporter

  • aanzienlijk goedkoper
  • duidelijk lichter
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

EQS SUV

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Renault Master Transporter is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 45.800 € , terwijl Mercedes EQS SUV start bij 112.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 66.817 €.

Bij het stroomverbruik heeft Mercedes EQS SUV het voordeel: met 19,6 kWh/100km is dit model iets efficiënter dan Renault Master Transporter, dat 22,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 3,1 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes EQS SUV duidelijk meer bereik: tot 695 km, ongeveer 247 km meer dan Renault Master Transporter.

Master Transporter

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes EQS SUV veel meer vermogen658 pk tegenover 170 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 488 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes EQS SUV ruim sneller4,4 s tegenover 13,5 s voor Renault Master Transporter. Dat is een verschil van ongeveer 9,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes EQS SUV levert ruim meer koppel – 950 Nm tegenover 380 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 570 Nm.

EQS SUV

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Mercedes EQS SUV biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 3.

Bij het leeggewicht is Renault Master Transporter duidelijk lichter – 2.128 kg tegenover 2.695 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 567 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Renault Master Transporter ruim meer laadvermogen – 1.846 kg tegenover 570 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.276 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes EQS SUV overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 112.700
EQS SUV

Mercedes EQS SUV

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 360 - 658 pk
  • Verbruik kWh/100km : 19,6 - 21,9 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 615 - 695 km
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes EQS SUV

De Mercedes EQS SUV voelt als een rijdende luxe-lounge: stil, weelderig afgewerkt en vol slimme snufjes die elke rit comfortabel en eenvoudig maken. Voor wie ruimte, status en een vleugje futurisme wil zonder concessies aan rijcomfort is dit een overtuigende keuze — en ja, het interieur nodigt uit om langer onderweg te blijven.

details

Renault Master Transporter

De Renault Master is het onverschrokken werkpaard van ondernemers die vooral resultaat willen: ruim, robuust en slim ingedeeld zodat laden en lossen probleemloos verloopt. Hij rijdt verrassend comfortabel voor zijn soort en zit vol praktische details — een bedrijfswagen die je liever vandaag dan morgen op pad stuurt.

details
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Kosten en Verbruik

Prijs
112.700 - 251.600 €
Prijs
45.800 - 65.700 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
6,8 - 12,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
19,6 - 21,9 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
22,7 - 25,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
615 - 695 km
Elektrische actieradius
177 - 448 km
Batterijcapaciteit
108,4 - 118 kWh
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 318 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Bestelwagen
Stoelen
4 - 5
Stoelen
3
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
2.695 - 3.075 kg
Leeggewicht
2.128 - 2.598 kg
Bagageruimte
440 - 645 L
Bagageruimte
-
Lengte
5.125 mm
Lengte
-
Breedte
1.959 - 2.034 mm
Breedte
2.080 mm
Hoogte
1.718 - 1.721 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
2.100 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
425 - 570 kg
Laadvermogen
902 - 1.846 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch, Diesel
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak, Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Vermogen pk
360 - 658 pk
Vermogen pk
130 - 170 pk
Acceleratie 0-100km/u
4,4 - 6,8 s
Acceleratie 0-100km/u
13,5 s
Maximale Snelheid
210 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
568 - 950 Nm
Koppel
300 - 380 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
265 - 484 kW
Vermogen kW
96 - 125 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
1.997 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2.024 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A, G
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Renault
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.