VS

Kia Stonic vs Nissan X-Trail vergelijking

Vergelijk prestaties (115 pk vs 213 pk), bagageruimte en prijs (24.200 € vs 40.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia Stonic of Nissan X-Trail.

Kia Stonic vs Nissan X-Trail: de belangrijkste verschillen

Kia Stonic

4,6 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim goedkoper
  • nauwelijks zuiniger
  • zichtbaar lichter
details

Nissan X-Trail

4,6 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant meer vermogen
  • ruim sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Stonic

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Kia Stonic is ruim goedkoper – begint al bij 24.200 € , terwijl Nissan X-Trail start bij 40.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 16.330 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Kia Stonic verbruikt 5,6 L/100km en is daarmee nauwelijks zuiniger dan Nissan X-Trail (5,7 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.

X-Trail

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Nissan X-Trail significant meer vermogen213 pk tegenover 115 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 98 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Nissan X-Trail ruim sneller7 s tegenover 10,7 s voor Kia Stonic. Dat is een verschil van ongeveer 3,7 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Nissan X-Trail levert ruim meer koppel – 525 Nm tegenover 200 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 325 Nm.

Stonic

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Nissan X-Trail biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Kia Stonic zichtbaar lichter – 1.205 kg tegenover 1.668 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 463 kg.

Qua bagageruimte biedt Nissan X-Trail zichtbaar meer ruimte – 585 L tegenover 352 L. Dat is een verschil van ongeveer 233 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Nissan X-Trail duidelijk meer laadvermogen – 574 kg tegenover 445 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 129 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Nissan X-Trail domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 40.500
X-Trail

Nissan X-Trail

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Volledig Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 163 - 213 pk
  • Verbruik L/100km : 5,7 - 6,9 L/100km
Kia Stonic
Nissan X-Trail

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia Stonic

De Kia Stonic is een slimme, karaktervolle crossover die met speelse lijnen en een praktisch interieur precies biedt wat stedelijke rijders zoeken. Hij voelt vrolijk en wendbaar aan in het dagelijks verkeer, biedt veel waar voor je geld en doet dat zonder zich al te serieus voor te doen.

details

Nissan X-Trail

De Nissan X-Trail voelt als een slimme metgezel voor gezinnen: ruim, praktisch en comfortabel zonder poespas. Geen showpony maar een betrouwbaar werkpaard met moderne accenten en degelijke rijeigenschappen — precies wat je nodig hebt voor lange ritten en dagelijkse klusjes.

details
Kia Stonic
Nissan X-Trail

Kosten en Verbruik

Prijs
24.200 - 31.800 €
Prijs
40.500 - 59.900 €
Verbruik L/100km
5,6 - 5,7 L/100km
Verbruik L/100km
5,7 - 6,9 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
126 - 128 g/km
CO2
131 - 161 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5 - 7
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.205 - 1.270 kg
Leeggewicht
1.668 - 1.961 kg
Bagageruimte
352 L
Bagageruimte
177 - 585 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.760 mm
Breedte
1.840 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
440 - 445 kg
Laadvermogen
432 - 574 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride, Volledig Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
CVT Transmissie, Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
100 - 115 pk
Vermogen pk
163 - 213 pk
Acceleratie 0-100km/u
10,7 - 12,1 s
Acceleratie 0-100km/u
7 - 9,6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
172 - 200 Nm
Koppel
300 - 525 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
3
Vermogen kW
74 - 85 kW
Vermogen kW
120 - 157 kW
Motorinhoud
998 cm3
Motorinhoud
1.497 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D
CO2-efficiëntieklasse
F, D, E
Merk
Kia
Merk
Nissan
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.