VS

Kia EV3 vs Toyota Proace Max vergelijking

Vergelijk prestaties (265 pk vs 279 pk), bagageruimte en prijs (47.700 € vs 67.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia EV3 of Toyota Proace Max.

Kia EV3 vs Toyota Proace Max: de belangrijkste verschillen

Kia EV3

4,6 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim goedkoper
  • significant zuiniger
  • duidelijk meer elektrische actieradius
  • merkbaar lichter
details

Toyota Proace Max

  • marginaal meer vermogen
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

EV3

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Kia EV3 is ruim goedkoper – begint al bij 47.700 € , terwijl Toyota Proace Max start bij 67.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 19.875 €.

Bij het stroomverbruik heeft Kia EV3 het voordeel: met 15,8 kWh/100km is dit model significant efficiënter dan Toyota Proace Max, dat 26,2 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 10,4 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Kia EV3 duidelijk meer bereik: tot 572 km, ongeveer 148 km meer dan Toyota Proace Max.

Proace Max

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Toyota Proace Max marginaal meer vermogen279 pk tegenover 265 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 14 pk.

Ook bij het koppel is er een verschil: Toyota Proace Max levert minimaal meer koppel – 410 Nm tegenover 385 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 25 Nm.

EV3

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Kia EV3 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 3.

Bij het leeggewicht is Kia EV3 merkbaar lichter – 1.995 kg tegenover 2.790 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 795 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Toyota Proace Max significant meer laadvermogen – 1.460 kg tegenover 485 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 975 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Kia EV3 is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 47.700
EV3

Kia EV3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 265 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,8 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 572 km
Kia EV3
Toyota Proace Max

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia EV3

De Kia EV3 voelt als een frisse wind in het elektrische aanbod: strak vormgegeven buitenkant en een ruim, slim ingedeeld interieur dat praktische kopers meteen aanspreekt. Hij rijdt verrassend vlot, biedt veel waar voor je geld en heeft genoeg karakter om op te vallen zonder te schreeuwen — perfect voor wie elektrisch wil zonder gedoe.

details

Toyota Proace Max

De Toyota Proace Max is een werkpaard met flair: ruim, degelijk en gemaakt om elke klus zonder gedoe te klaren. Voor wie praktische inzetbaarheid en betrouwbaarheid belangrijker vindt dan poespas is dit een verstandige keuze die bovendien prettig en comfortabel rijdt.

details
Kia EV3
Toyota Proace Max

Kosten en Verbruik

Prijs
47.700 - 52.100 €
Prijs
67.500 - 72.300 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,8 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
26,2 kWh/100km
Elektrische actieradius
572 km
Elektrische actieradius
424 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Bestelwagen
Stoelen
5
Stoelen
3
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.995 kg
Leeggewicht
2.790 kg
Bagageruimte
413 L
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.850 mm
Breedte
2.050 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
485 kg
Laadvermogen
710 - 1.460 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
265 pk
Vermogen pk
279 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,6 s
Acceleratie 0-100km/u
-
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
385 Nm
Koppel
410 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
195 kW
Vermogen kW
205 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Kia
Merk
Toyota
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.