VS

Kia EV3 vs Nissan Townstar vergelijking

Vergelijk prestaties (265 pk vs 122 pk), bagageruimte en prijs (47.700 € vs 42.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia EV3 of Nissan Townstar.

Kia EV3 vs Nissan Townstar: de belangrijkste verschillen

Kia EV3

4,6 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim meer vermogen
  • opvallend zuiniger
  • aanzienlijk meer elektrische actieradius
  • ruim sneller van 0–100 km/u
  • minimaal lichter
  • aanzienlijk meer bagageruimte
details

Nissan Townstar

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • iets goedkoper
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

EV3

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Nissan Townstar is iets goedkoper – begint al bij 42.500 € , terwijl Kia EV3 start bij 47.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 5.145 €.

Bij het stroomverbruik heeft Kia EV3 het voordeel: met 15,8 kWh/100km is dit model opvallend efficiënter dan Nissan Townstar, dat 20,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 4,9 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Kia EV3 aanzienlijk meer bereik: tot 572 km, ongeveer 307 km meer dan Nissan Townstar.

Townstar

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Kia EV3 ruim meer vermogen265 pk tegenover 122 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 143 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Kia EV3 ruim sneller6,6 s tegenover 13,3 s voor Nissan Townstar. Dat is een verschil van ongeveer 6,7 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Kia EV3 levert merkbaar meer koppel – 385 Nm tegenover 245 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 140 Nm.

EV3

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: Nissan Townstar biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Kia EV3 minimaal lichter – 1.995 kg tegenover 2.041 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 46 kg.

Qua bagageruimte biedt Kia EV3 aanzienlijk meer ruimte – 413 L tegenover 0 L. Dat is een verschil van ongeveer 413 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Townstar een beetje meer laadvermogen – 594 kg tegenover 485 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 109 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Kia EV3 is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 47.700
EV3

Kia EV3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 265 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,8 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 572 km
Kia EV3
Nissan Townstar

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia EV3

De Kia EV3 voelt als een frisse wind in het elektrische aanbod: strak vormgegeven buitenkant en een ruim, slim ingedeeld interieur dat praktische kopers meteen aanspreekt. Hij rijdt verrassend vlot, biedt veel waar voor je geld en heeft genoeg karakter om op te vallen zonder te schreeuwen — perfect voor wie elektrisch wil zonder gedoe.

details

Nissan Townstar

De Nissan Townstar is een slimme, no-nonsense stadswagen die zich zowel voor zakelijk gebruik als voor gezinnen goed weet te bewijzen. Met royale laadruimte, prettig rijgedrag en doordachte details is het een praktische keuze voor wie duurzaamheid en dagelijks gebruik wil combineren zonder poespas — en met genoeg ruimte voor boodschappen en weekendspullen.

details
Kia EV3
Nissan Townstar

Kosten en Verbruik

Prijs
47.700 - 52.100 €
Prijs
42.500 - 44.800 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,8 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
20,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
572 km
Elektrische actieradius
265 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Hoge Stationwagen
Stoelen
5
Stoelen
7
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.995 kg
Leeggewicht
2.041 kg
Bagageruimte
413 L
Bagageruimte
0 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.850 mm
Breedte
1.859 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
485 kg
Laadvermogen
594 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
265 pk
Vermogen pk
122 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,6 s
Acceleratie 0-100km/u
13,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
385 Nm
Koppel
245 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
195 kW
Vermogen kW
90 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Kia
Merk
Nissan
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.