VS

Citroen C5 Aircross vs Maxus Euniq 5 vergelijking

Vergelijk prestaties (225 pk vs 177 pk), bagageruimte en prijs (34.600 € vs 55.000 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Citroen C5 Aircross of Maxus Euniq 5.

Citroen C5 Aircross vs Maxus Euniq 5: de belangrijkste verschillen

Citroen C5 Aircross

4,2 (8 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • merkbaar meer vermogen
  • merkbaar zuiniger
  • merkbaar meer elektrische actieradius
  • enigszins lichter
  • ruim meer bagageruimte
details

Maxus Euniq 5

details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

C5 Aircross

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Citroen C5 Aircross is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl Maxus Euniq 5 start bij 55.000 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.481 €.

Bij het stroomverbruik heeft Citroen C5 Aircross het voordeel: met 17 kWh/100km is dit model merkbaar efficiënter dan Maxus Euniq 5, dat 22,6 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 5,6 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Citroen C5 Aircross merkbaar meer bereik: tot 520 km, ongeveer 160 km meer dan Maxus Euniq 5.

Euniq 5

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Citroen C5 Aircross merkbaar meer vermogen225 pk tegenover 177 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 48 pk.

Ook bij het koppel is er een verschil: Maxus Euniq 5 levert marginaal meer koppel – 310 Nm tegenover 300 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 10 Nm.

C5 Aircross

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Maxus Euniq 5 biedt meer zitplaatsen – 6 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Citroen C5 Aircross enigszins lichter – 1.629 kg tegenover 1.810 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 181 kg.

Qua bagageruimte biedt Citroen C5 Aircross ruim meer ruimte – 565 L tegenover 0 L. Dat is een verschil van ongeveer 565 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Maxus Euniq 5 enigszins meer laadvermogen – 541 kg tegenover 471 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 70 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Citroen C5 Aircross laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 34.600
C5 Aircross

Citroen C5 Aircross

  • Motortype Benzine mildhybride, Elektrisch, Plug-in hybride
  • Transmissie Automatisch
  • Aandrijving Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk 145 - 225 pk
  • Verbruik L/100km 2,5 - 5,4 L/100km
  • Verbruik kWh/100km 17 kWh/100km
  • Elektrische actieradius 81 - 520 km
Citroen C5 Aircross
Maxus Euniq 5

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Citroen C5 Aircross

De Citroën C5 Aircross voelt als een comfortabele sofa op wielen, met een ruim en praktisch interieur dat ideaal is voor gezinnen en forenzen. Met eigentijdse Franse looks en een zachte vering slokt hij oneffenheden vlot op, al kan zijn uiterlijk sommige kopers verdelen — perfect als je comfort boven stoerheid verkiest.

details

Maxus Euniq 5

De Maxus Euniq 5 is een ruime en praktische elektrische MPV die gezinnen onopvallend veel gebruikswaarde biedt, met slim ingedeelde zitruimte en een volwassen uitstraling. Hij voelt meer als een betrouwbare gezinsgenoot dan als showpony: geen flitsende gimmicks, wel comfortabele rijeigenschappen en een royale uitrusting voor wie slim wil investeren.

details
Citroen C5 Aircross
Maxus Euniq 5

Kosten en Verbruik

Prijs
34.600 - 51.000 €
Prijs
55.000 €
Verbruik L/100km
2,5 - 5,4 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
17 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
22,6 kWh/100km
Elektrische actieradius
81 - 520 km
Elektrische actieradius
360 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 121 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
MPV
Stoelen
5
Stoelen
6
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.629 - 2.184 kg
Leeggewicht
1.810 kg
Bagageruimte
565 L
Bagageruimte
0 L
Lengte
-
Lengte
4.825 mm
Breedte
1.870 mm
Breedte
1.825 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.800 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
446 - 471 kg
Laadvermogen
541 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine mildhybride, Elektrisch, Plug-in hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
145 - 225 pk
Vermogen pk
177 pk
Acceleratie 0-100km/u
8,3 - 11,2 s
Acceleratie 0-100km/u
-
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
160 km/u
Koppel
230 - 300 Nm
Koppel
310 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
107 - 165 kW
Vermogen kW
130 kW
Motorinhoud
1.199 - 1.598 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2023
CO2-efficiëntieklasse
D, A, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Citroen
Merk
Maxus
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.