Vergelijk prestaties (272 pk vs 800 pk), bagageruimte en prijs (39.800 € vs 236.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Tiguan of Lamborghini Urus.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
VW Tiguan is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 39.800 € , terwijl Lamborghini Urus start bij 236.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 196.767 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Tiguan verbruikt 1,4 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Lamborghini Urus (2,1 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,7 L/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt VW Tiguan ruim meer bereik: tot 126 km, ongeveer 66 km meer dan Lamborghini Urus.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Lamborghini Urus aanzienlijk meer vermogen – 800 pk tegenover 272 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 528 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lamborghini Urus veel sneller – 3,3 s tegenover 5,9 s voor VW Tiguan. Dat is een verschil van ongeveer 2,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Lamborghini Urus levert ruim meer koppel – 950 Nm tegenover 400 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 550 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW Tiguan duidelijk lichter – 1.599 kg tegenover 2.150 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 551 kg.
Qua bagageruimte biedt VW Tiguan nauwelijks meer ruimte – 652 L tegenover 616 L. Dat is een verschil van ongeveer 36 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Tiguan merkbaar meer laadvermogen – 544 kg tegenover 350 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 194 kg.
VW Tiguan laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Volkswagen Tiguan is een praktische en comfortabele SUV die zich zowel voor het dagelijkse verkeer als voor langere ritten goed leent. Met een ruim interieur, degelijke afwerking en een beheerste rijervaring biedt de Tiguan een betrouwbare mix van comfort en veelzijdigheid.
detailsDe Lamborghini Urus combineert het brute karakter van een supercar met het praktische nut van een SUV, waardoor boodschappen doen en indruk maken moeiteloos samen gaan. Hij stuurt met supercarprecisie, heeft een soundtrack die niet te negeren is en is ideaal voor wie dagelijks spektakel wil zonder in te leveren op bruikbaarheid.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
39.800 - 64.800 €
|
Prijs
236.600 - 305.000 €
|
|
Verbruik L/100km
1,4 - 8,4 L/100km
|
Verbruik L/100km
2,1 - 14,1 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
118 - 126 km
|
Elektrische actieradius
60 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
32 - 190 g/km
|
CO2
51 - 320 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
85 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.599 - 1.879 kg
|
Leeggewicht
2.150 - 2.405 kg
|
|
Bagageruimte
490 - 652 L
|
Bagageruimte
454 - 616 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.112 - 5.137 mm
|
|
Breedte
1.842 - 1.859 mm
|
Breedte
2.018 - 2.026 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.618 - 1.638 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.596 L
|
|
Laadvermogen
460 - 544 kg
|
Laadvermogen
100 - 350 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Benzine, Diesel, Plug-in Hybride
|
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
130 - 272 pk
|
Vermogen pk
666 - 800 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,9 - 10,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
3,3 - 3,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
305 - 312 km/u
|
|
Koppel
220 - 400 Nm
|
Koppel
850 - 950 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
8
|
|
Vermogen kW
96 - 200 kW
|
Vermogen kW
490 - 588 kW
|
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Motorinhoud
3.996 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.026
|
Bouwjaar
2.022 - 2.024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, B, G
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B
|
|
Merk
VW
|
Merk
Lamborghini
|