VS

Toyota RAV4 vs Volvo EX40 vergelijking

Vergelijk prestaties (309 pk vs 442 pk), bagageruimte en prijs (44.700 € vs 53.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Toyota RAV4 of Volvo EX40.

Toyota RAV4 vs Volvo EX40: de belangrijkste verschillen

Toyota RAV4

4,8 (8 Beoordelingen)
beoordeel
  • duidelijk goedkoper
  • duidelijk lichter
  • duidelijk meer bagageruimte
details

Volvo EX40

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • zichtbaar meer vermogen
  • ruim meer elektrische actieradius
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

RAV4

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Toyota RAV4 is duidelijk goedkoper – begint al bij 44.700 € , terwijl Volvo EX40 start bij 53.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.948 €.

Bij de elektrische actieradius biedt Volvo EX40 ruim meer bereik: tot 576 km, ongeveer 439 km meer dan Toyota RAV4.

EX40

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Volvo EX40 zichtbaar meer vermogen442 pk tegenover 309 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 133 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Volvo EX40 merkbaar sneller4,6 s tegenover 5,8 s voor Toyota RAV4. Dat is een verschil van ongeveer 1,2 s.

RAV4

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Toyota RAV4 duidelijk lichter – 1.655 kg tegenover 2.040 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 385 kg.

Qua bagageruimte biedt Toyota RAV4 duidelijk meer ruimte – 514 L tegenover 410 L. Dat is een verschil van ongeveer 104 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Toyota RAV4 zichtbaar meer laadvermogen – 610 kg tegenover 480 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 130 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Volvo EX40 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 53.700
EX40

Volvo EX40

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 238 - 442 pk
  • Verbruik kWh/100km : 16,6 - 17,6 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 477 - 576 km
Toyota RAV4
Volvo EX40

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Toyota RAV4

De Toyota RAV4 is een ruime en betrouwbare SUV die zich goed leent voor zowel dagelijks woon-werkverkeer als lange ritten. Met een comfortabele rijhouding, degelijke afwerking en moderne veiligheidstechnieken voelt hij solide aan zonder poespas.

details

Volvo EX40

De Volvo EX40 voelt aan als een compacte premium SUV die moderne Scandinavische eenvoud combineert met slimme technologie en een rustgevende binnenruimte. Hij is prettig in gebruik voor dagelijks woon-werkverkeer en weekendtrips, met genoeg praktische slimmigheden om zelfs kritische kopers te verleiden — en ja, parkeren wordt plotseling minder dramatisch.

details
Toyota RAV4
Volvo EX40

Kosten en Verbruik

Prijs
44.700 - 64.300 €
Prijs
53.700 - 69.000 €
Verbruik L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
16,6 - 17,6 kWh/100km
Elektrische actieradius
133 - 137 km
Elektrische actieradius
477 - 576 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
30 - 121 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.655 - 1.960 kg
Leeggewicht
2.040 - 2.170 kg
Bagageruimte
446 - 514 L
Bagageruimte
410 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.880 mm
Breedte
1.863 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
515 - 610 kg
Laadvermogen
430 - 480 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Volledig Hybride, Plug-in Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
CVT Transmissie
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
185 - 309 pk
Vermogen pk
238 - 442 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 8 s
Acceleratie 0-100km/u
4,6 - 7,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
-
Koppel
420 - 670 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
136 - 227 kW
Vermogen kW
175 - 325 kW
Motorinhoud
2.487 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2.024 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
C, D, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Toyota
Merk
Volvo
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.