Vergelijk prestaties (190 pk vs 205 pk), bagageruimte en prijs (32.000 € vs 35.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – SsangYong Korando of Nissan Qashqai.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
SsangYong Korando is nauwelijks goedkoper – begint al bij 32.000 € , terwijl Nissan Qashqai start bij 35.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.101 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Nissan Qashqai verbruikt 4,3 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan SsangYong Korando (7,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,2 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Nissan Qashqai nauwelijks meer vermogen – 205 pk tegenover 190 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 15 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Nissan Qashqai lichtjes sneller – 7,6 s tegenover 8,4 s voor SsangYong Korando. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: SsangYong Korando levert nauwelijks meer koppel – 360 Nm tegenover 330 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 30 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Nissan Qashqai minimaal lichter – 1.420 kg tegenover 1.517 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 97 kg.
Qua bagageruimte biedt SsangYong Korando nauwelijks meer ruimte – 551 L tegenover 504 L. Dat is een verschil van ongeveer 47 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Qashqai iets meer laadvermogen – 516 kg tegenover 463 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 53 kg.
SsangYong Korando ligt net voor in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Korando combineert stoer design met verrassend veel binnenruimte, waardoor hij aantrekkelijk is voor wie praktisch comfort zoekt zonder poespas. Met slimme uitrusting en een scherp prijsgevoel is het een interessante keuze voor kopers die meer auto voor hun geld willen — en die graag opvallen zonder overdrijven.
detailsDe Nissan Qashqai voelt als een slimme keuze voor wie praktisch rijplezier zoekt zonder gedoe; hij combineert een robuust uiterlijk met een modern, functioneel interieur dat je dagelijks leven makkelijker maakt. Op de weg rijdt hij comfortabel en zelfverzekerd, precies wat veel kopers willen van een praktische auto die ook nog eens stijlvol oogt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
32.000 - 49.800 €
|
Prijs
35.100 - 47.300 €
|
|
Verbruik L/100km
7,5 - 8,6 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
16,8 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
339 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 - 197 g/km
|
CO2
98 - 152 g/km
|
|
Tankinhoud
50 L
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.517 - 1.840 kg
|
Leeggewicht
1.420 - 1.624 kg
|
|
Bagageruimte
551 L
|
Bagageruimte
479 - 504 L
|
|
Lengte
4.450 - 4.465 mm
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.870 mm
|
Breedte
1.835 mm
|
|
Hoogte
1.620 - 1.645 mm
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
1.248 L
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
410 - 463 kg
|
Laadvermogen
446 - 516 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Elektrisch
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, CVT Transmissie, Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
163 - 190 pk
|
Vermogen pk
158 - 205 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,4 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,6 - 9,9 s
|
|
Maximale Snelheid
156 - 191 km/u
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
260 - 360 Nm
|
Koppel
260 - 330 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
120 - 140 kW
|
Vermogen kW
116 - 151 kW
|
|
Motorinhoud
1.497 cm3
|
Motorinhoud
1.332 - 1.498 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.021 - 2.023
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F, G, A
|
CO2-efficiëntieklasse
E, C
|
|
Merk
SsangYong
|
Merk
Nissan
|