Vergelijk prestaties (158 pk vs 226 pk), bagageruimte en prijs (20.200 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Clio of CUPRA Raval.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Renault Clio is duidelijk goedkoper – begint al bij 20.200 € , terwijl CUPRA Raval start bij 26.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 6.152 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Raval zichtbaar meer vermogen – 226 pk tegenover 158 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 68 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Raval opvallend sneller – 6,8 s tegenover 8,3 s voor Renault Clio. Dat is een verschil van ongeveer 1,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: CUPRA Raval levert opvallend meer koppel – 290 Nm tegenover 190 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 100 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Renault Clio duidelijk lichter – 1.202 kg tegenover 1.610 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 408 kg.
Qua bagageruimte biedt CUPRA Raval duidelijk meer ruimte – 441 L tegenover 327 L. Dat is een verschil van ongeveer 114 L.
Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Raval marginaal meer laadvermogen – 475 kg tegenover 463 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 12 kg.
CUPRA Raval wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Renault Clio is een slimme stadsauto die eruitziet alsof ’ie meer kan dan ’ie lijkt, met een interieur dat knus en modern aanvoelt. Praktisch, verzorgd en vlot in de omgang — ideaal voor wie dagelijks comfort en charme zoekt zonder poespas.
detailsDe CUPRA Raval is een sportief ingestelde elektrische stadsauto die opvalt door een uitzonderlijk ruime en praktische kofferbak en een modern Android‑gebaseerd infotainmentsysteem met app‑store. Hij rijdt volwassen en biedt veel tractie en instelbare demping voor vlot dagelijks gebruik, al missen sommige bestuurders het speelsere stuurgevoel en kunnen touch‑sliders en strakker gevormde sportstoelen niet voor iedereen ideaal zijn.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
20.200 - 28.100 €
|
Prijs
26.400 - 47.300 €
|
|
Verbruik L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
300 - 444 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
92 - 118 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.202 - 1.316 kg
|
Leeggewicht
1.610 - 1.615 kg
|
|
Bagageruimte
301 - 327 L
|
Bagageruimte
441 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.768 mm
|
Breedte
1.784 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
453 - 463 kg
|
Laadvermogen
470 - 475 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Volledig Hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
115 - 158 pk
|
Vermogen pk
116 - 226 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,3 - 10,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,1 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
190 Nm
|
Koppel
290 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
84 - 116 kW
|
Vermogen kW
85 - 166 kW
|
|
Motorinhoud
1.199 - 1.789 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
C, D, B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Renault
|
Merk
CUPRA
|