Vergelijk prestaties (354 pk vs 340 pk), bagageruimte en prijs (48.400 € vs 74.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes CLA Shooting Brake of Toyota Supra.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Mercedes CLA Shooting Brake is significant goedkoper – begint al bij 48.400 € , terwijl Toyota Supra start bij 74.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 26.069 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mercedes CLA Shooting Brake verbruikt 5 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Toyota Supra (8,1 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,1 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes CLA Shooting Brake minimaal meer vermogen – 354 pk tegenover 340 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 14 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Toyota Supra een beetje sneller – 4,3 s tegenover 5 s voor Mercedes CLA Shooting Brake. Dat is een verschil van ongeveer 0,7 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes CLA Shooting Brake levert nauwelijks meer koppel – 515 Nm tegenover 500 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 15 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Zitplaatsen: Mercedes CLA Shooting Brake biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is Toyota Supra marginaal lichter – 1.570 kg tegenover 1.710 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 140 kg.
Qua bagageruimte biedt Mercedes CLA Shooting Brake opvallend meer ruimte – 455 L tegenover 290 L. Dat is een verschil van ongeveer 165 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes CLA Shooting Brake ruim meer laadvermogen – 460 kg tegenover 245 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 215 kg.
Mercedes CLA Shooting Brake domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Mercedes CLA Shooting Brake combineert de gestroomlijnde lijnen van een coupé met de praktische bagageruimte van een stationwagen, waardoor hij er elegant uitziet zonder aan nut in te boeten. Voor wie stijl zwaarder weegt dan saaie functionaliteit biedt hij genoeg ruimte voor weekendtassen en een opvallende uitstraling, met een rijgevoel dat verrassend levendig blijft — een slimme keuze voor modebewuste rijders die ook wel eens iets moeten meenemen.
detailsDe Toyota Supra is een brutale sportwagen met elegante lijnen en een puur rijgevoel dat je meteen pakt; hij lijkt gemaakt om bochten te verslinden en elke rit spannender te maken. Achter het stuur combineert de Supra moderne verfijning met ouderwetse sensatie — precies de auto voor wie wil opvallen zonder gedoe.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
48.400 - 72.300 €
|
Prijs
74.500 €
|
|
Verbruik L/100km
5 - 5,4 L/100km
|
Verbruik L/100km
8,1 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
12,7 - 13,3 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
525 - 768 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 - 123 g/km
|
CO2
183 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
Coupé
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
2
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.710 - 2.155 kg
|
Leeggewicht
1.570 kg
|
|
Bagageruimte
455 L
|
Bagageruimte
290 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.855 mm
|
Breedte
1.854 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
430 - 460 kg
|
Laadvermogen
245 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch, Volledig Hybride
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
156 - 354 pk
|
Vermogen pk
340 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5 - 8,9 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
280 - 515 Nm
|
Koppel
500 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
6
|
|
Vermogen kW
115 - 260 kW
|
Vermogen kW
250 kW
|
|
Motorinhoud
1.499 cm3
|
Motorinhoud
2.998 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A, C, D
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Mercedes-Benz
|
Merk
Toyota
|