VS

Kia Sportage vs Lamborghini Urus vergelijking

Vergelijk prestaties (288 pk vs 800 pk), bagageruimte en prijs (34.600 € vs 236.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia Sportage of Lamborghini Urus.

Kia Sportage vs Lamborghini Urus: de belangrijkste verschillen

Kia Sportage

5 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • minimaal meer elektrische actieradius
  • merkbaar lichter
details

Lamborghini Urus

  • ruim meer vermogen
  • opvallend zuiniger
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • minimaal meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Sportage

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Kia Sportage is veel goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl Lamborghini Urus start bij 236.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 202.039 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Lamborghini Urus verbruikt 2,1 L/100km en is daarmee opvallend zuiniger dan Kia Sportage (2,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,8 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Kia Sportage minimaal meer bereik: tot 66 km, ongeveer 6 km meer dan Lamborghini Urus.

Urus

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Lamborghini Urus ruim meer vermogen800 pk tegenover 288 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 512 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lamborghini Urus aanzienlijk sneller3,3 s tegenover 7,5 s voor Kia Sportage. Dat is een verschil van ongeveer 4,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Lamborghini Urus levert significant meer koppel – 950 Nm tegenover 380 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 570 Nm.

Sportage

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Kia Sportage merkbaar lichter – 1.552 kg tegenover 2.150 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 598 kg.

Qua bagageruimte biedt Lamborghini Urus minimaal meer ruimte – 616 L tegenover 587 L. Dat is een verschil van ongeveer 29 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Kia Sportage opvallend meer laadvermogen – 580 kg tegenover 350 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 230 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Kia Sportage overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 34.600
Sportage

Kia Sportage

  • Motortype : Benzine, Volledig Hybride, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 136 - 288 pk
  • Verbruik L/100km : 2,9 - 7,8 L/100km
  • Elektrische actieradius : 63 - 66 km
Kia Sportage
Lamborghini Urus

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia Sportage

De Kia Sportage is een zelfverzekerde alleskunner: strak vormgegeven, comfortabel ingericht en gericht op kopers die veel ruimte en moderne snufjes willen zonder poespas. Met zijn toegankelijke prijsstelling en degelijke reputatie voelt hij aan als de slimme keuze voor huishoudens die betrouwbaarheid en rijplezier zoeken — en hij staat er bovendien stijlvol bij op de oprit.

details

Lamborghini Urus

De Lamborghini Urus combineert het brute karakter van een supercar met het praktische nut van een SUV, waardoor boodschappen doen en indruk maken moeiteloos samen gaan. Hij stuurt met supercarprecisie, heeft een soundtrack die niet te negeren is en is ideaal voor wie dagelijks spektakel wil zonder in te leveren op bruikbaarheid.

details
Kia Sportage
Lamborghini Urus

Kosten en Verbruik

Prijs
34.600 - 55.900 €
Prijs
236.600 - 305.000 €
Verbruik L/100km
2,9 - 7,8 L/100km
Verbruik L/100km
2,1 - 14,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
63 - 66 km
Elektrische actieradius
60 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
67 - 177 g/km
CO2
51 - 320 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
85 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.552 - 1.896 kg
Leeggewicht
2.150 - 2.405 kg
Bagageruimte
526 - 587 L
Bagageruimte
454 - 616 L
Lengte
-
Lengte
5.112 - 5.137 mm
Breedte
1.865 mm
Breedte
2.018 - 2.026 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.618 - 1.638 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.596 L
Laadvermogen
533 - 580 kg
Laadvermogen
100 - 350 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Volledig Hybride, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
136 - 288 pk
Vermogen pk
666 - 800 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,5 - 11,6 s
Acceleratie 0-100km/u
3,3 - 3,5 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
305 - 312 km/u
Koppel
250 - 380 Nm
Koppel
850 - 950 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
8
Vermogen kW
100 - 212 kW
Vermogen kW
490 - 588 kW
Motorinhoud
1.598 cm3
Motorinhoud
3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2.022 - 2.024
CO2-efficiëntieklasse
F, D, E, G, B
CO2-efficiëntieklasse
G, B
Merk
Kia
Merk
Lamborghini
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.