VS

Kia Niro vs Chevrolet Corvette Coupe vergelijking

Vergelijk prestaties (138 pk vs 680 pk), bagageruimte en prijs (34.600 € vs 109.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia Niro of Chevrolet Corvette Coupe.

Kia Niro vs Chevrolet Corvette Coupe: de belangrijkste verschillen

Kia Niro

4,5 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • ruim zuiniger
  • iets lichter
details

Chevrolet Corvette Coupe

  • aanzienlijk meer vermogen
  • veel sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Niro

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Kia Niro is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl Chevrolet Corvette Coupe start bij 109.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 75.152 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Kia Niro verbruikt 4,5 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Chevrolet Corvette Coupe (12,6 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 8,1 L/100km.

Corvette Coupe

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Chevrolet Corvette Coupe aanzienlijk meer vermogen680 pk tegenover 138 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 542 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Chevrolet Corvette Coupe veel sneller2,7 s tegenover 11,1 s voor Kia Niro. Dat is een verschil van ongeveer 8,4 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Chevrolet Corvette Coupe levert veel meer koppel – 806 Nm tegenover 265 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 541 Nm.

Niro

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Kia Niro biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Kia Niro iets lichter – 1.474 kg tegenover 1.730 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 256 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Kia Niro significant meer laadvermogen – 466 kg tegenover 250 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 216 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Kia Niro presteert beter in belangrijke gebieden in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 34.600
Niro

Kia Niro

  • Motortype : Volledig Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 138 pk
  • Verbruik L/100km : 4,5 - 4,9 L/100km
Kia Niro
Chevrolet Corvette Coupe

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia Niro

De Kia Niro zet in op slimme praktijk: een praktische, moderne crossover die ruimte en comfort levert zonder hoogdravend gedoe. Hij rijdt comfortabel en efficiënt, heeft intuïtieve bediening en lage gebruikskosten, en voelt daardoor als een verstandige keuze voor wie dagelijks rijdt maar toch wat karakter wil.

details

Chevrolet Corvette Coupe

De Chevrolet Corvette Coupé combineert brute Amerikaanse charme met moderne finesse en levert rijplezier dat van elke rit een klein evenement maakt. Wie een uitgesproken sportwagen zoekt met karakter en presence, vindt in de Corvette Coupé een onweerstaanbare keuze, al is hij niet gemaakt voor wie graag onopvallend blijft.

details
Kia Niro
Chevrolet Corvette Coupe

Kosten en Verbruik

Prijs
34.600 - 40.100 €
Prijs
109.700 - 185.400 €
Verbruik L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
Verbruik L/100km
12,6 - 16,5 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
102 - 111 g/km
CO2
289 - 377 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Coupé
Stoelen
5
Stoelen
2
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.474 kg
Leeggewicht
1.730 - 1.907 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
355 - 357 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.825 mm
Breedte
1.934 - 2.025 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
466 kg
Laadvermogen
193 - 250 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Volledig Hybride
Motortype
Volledig Hybride, Benzine
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Vermogen pk
138 pk
Vermogen pk
482 - 680 pk
Acceleratie 0-100km/u
11,1 - 11,4 s
Acceleratie 0-100km/u
2,7 - 3,5 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
265 Nm
Koppel
613 - 806 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
8
Vermogen kW
102 kW
Vermogen kW
354 - 475 kW
Motorinhoud
1.580 cm3
Motorinhoud
5.460 - 6.162 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2024
CO2-efficiëntieklasse
C
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Kia
Merk
Chevrolet
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.