VS

Jeep Compass vs Kia EV3 vergelijking

Vergelijk prestaties (225 pk vs 265 pk), bagageruimte en prijs (40.600 € vs 47.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Jeep Compass of Kia EV3.

Jeep Compass vs Kia EV3: de belangrijkste verschillen

Jeep Compass

2,4 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • enigszins goedkoper
  • enigszins lichter
  • duidelijk meer bagageruimte
details

Kia EV3

4,6 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • lichtjes meer vermogen
  • iets zuiniger
  • een beetje meer elektrische actieradius
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Compass

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Jeep Compass is enigszins goedkoper – begint al bij 40.600 € , terwijl Kia EV3 start bij 47.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.097 €.

Bij het stroomverbruik heeft Kia EV3 het voordeel: met 15,8 kWh/100km is dit model iets efficiënter dan Jeep Compass, dat 17,5 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 1,7 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Kia EV3 een beetje meer bereik: tot 572 km, ongeveer 72 km meer dan Jeep Compass.

EV3

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Kia EV3 lichtjes meer vermogen265 pk tegenover 225 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 40 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Kia EV3 opvallend sneller6,6 s tegenover 8 s voor Jeep Compass. Dat is een verschil van ongeveer 1,4 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Kia EV3 levert iets meer koppel – 385 Nm tegenover 345 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 40 Nm.

Compass

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Jeep Compass enigszins lichter – 1.667 kg tegenover 1.995 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 328 kg.

Qua bagageruimte biedt Jeep Compass duidelijk meer ruimte – 550 L tegenover 413 L. Dat is een verschil van ongeveer 137 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Kia EV3 minimaal meer laadvermogen – 485 kg tegenover 473 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 12 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Kia EV3 toont kleine maar duidelijke voordelen in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 47.700
EV3

Kia EV3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 265 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,8 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 572 km
Jeep Compass
Kia EV3

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Jeep Compass

De Jeep Compass voelt volwassen en robuust aan, met een stoere uitstraling en een interieur dat zowel comfortabel als praktisch is voor dagelijkse ritten en weekendje weg. Geen bling of overdaad — hij is een nuchtere keuze voor wie betrouwbaarheid en karakter wil zonder gehoor te geven aan modegrillen.

details

Kia EV3

De Kia EV3 voelt als een frisse wind in het elektrische aanbod: strak vormgegeven buitenkant en een ruim, slim ingedeeld interieur dat praktische kopers meteen aanspreekt. Hij rijdt verrassend vlot, biedt veel waar voor je geld en heeft genoeg karakter om op te vallen zonder te schreeuwen — perfect voor wie elektrisch wil zonder gedoe.

details
Jeep Compass
Kia EV3

Kosten en Verbruik

Prijs
40.600 - 51.200 €
Prijs
47.700 - 52.100 €
Verbruik L/100km
3 - 5,8 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
17,5 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
15,8 kWh/100km
Elektrische actieradius
95 - 500 km
Elektrische actieradius
572 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 130 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.667 - 2.198 kg
Leeggewicht
1.995 kg
Bagageruimte
550 L
Bagageruimte
413 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.928 mm
Breedte
1.850 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
472 - 473 kg
Laadvermogen
485 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Elektrisch, Plug-in Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
145 - 225 pk
Vermogen pk
265 pk
Acceleratie 0-100km/u
8 - 10,3 s
Acceleratie 0-100km/u
6,6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
230 - 345 Nm
Koppel
385 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
107 - 165 kW
Vermogen kW
195 kW
Motorinhoud
1.199 - 1.596 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
D, A, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Jeep
Merk
Kia
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.