Vergelijk prestaties (281 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (57.500 € vs 36.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Ranger of Lynk & Co 02.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Lynk & Co 02 is veel goedkoper – begint al bij 36.600 € , terwijl Ford Ranger start bij 57.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.863 €.
Bij de elektrische actieradius biedt Lynk & Co 02 significant meer bereik: tot 445 km, ongeveer 403 km meer dan Ford Ranger.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Ford Ranger nauwelijks meer vermogen – 281 pk tegenover 272 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 9 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lynk & Co 02 significant sneller – 5,5 s tegenover 8,7 s voor Ford Ranger. Dat is een verschil van ongeveer 3,2 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Ford Ranger levert veel meer koppel – 697 Nm tegenover 323 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 374 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Lynk & Co 02 zichtbaar lichter – 1.895 kg tegenover 2.405 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 510 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Ranger aanzienlijk meer laadvermogen – 989 kg tegenover 375 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 614 kg.
Lynk & Co 02 overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Ranger is een robuuste alleskunner die zowel op de bouwplaats als in het weekend gewoon doorgaat en altijd zelfverzekerd voor de dag komt. Voor wie houdt van praktisch nut met een flinke dosis karakter is de Ranger een verstandige en verrassend sympathieke keuze.
detailsDe Lynk & Co 02 valt meteen op met zijn brutale lijnen en hip interieur; het is een designstatement dat ook nog eens verrassend praktisch is voor dagelijks gebruik. Voor wie genoeg heeft van de veilige keuzes is de 02 een verfrissende en speelse optie die stijl en rijplezier weet te combineren — met gegarandeerd reacties bij de buren.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
57.500 - 68.200 €
|
Prijs
36.600 - 40.700 €
|
|
Verbruik L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
17,1 - 17,6 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
42 km
|
Elektrische actieradius
435 - 445 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
70 - 265 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Pick-up
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
4 - 5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.405 - 2.511 kg
|
Leeggewicht
1.895 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
410 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.918 mm
|
Breedte
1.845 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
845 - 989 kg
|
Laadvermogen
375 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel, Plug-in hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
240 - 281 pk
|
Vermogen pk
272 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,7 - 9,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
600 - 697 Nm
|
Koppel
323 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
177 - 207 kW
|
Vermogen kW
200 kW
|
|
Motorinhoud
2.261 - 2.993 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Ford
|
Merk
Lynk & Co
|