VS

Ford Puma vs Lynk & Co 08 vergelijking

Vergelijk prestaties (168 pk vs 350 pk), bagageruimte en prijs (28.400 € vs 56.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Puma of Lynk & Co 08.

Ford Puma vs Lynk & Co 08: de belangrijkste verschillen

Ford Puma

3 (11 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • significant meer elektrische actieradius
  • significant lichter
details

Lynk & Co 08

4,7 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant meer vermogen
  • ruim zuiniger
  • nauwelijks sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Puma

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Ford Puma is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 28.400 € , terwijl Lynk & Co 08 start bij 56.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 28.568 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Lynk & Co 08 verbruikt 0,9 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Ford Puma (5,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 4,5 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Ford Puma significant meer bereik: tot 417 km, ongeveer 217 km meer dan Lynk & Co 08.

08

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Lynk & Co 08 significant meer vermogen350 pk tegenover 168 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 182 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lynk & Co 08 nauwelijks sneller6,8 s tegenover 7,4 s voor Ford Puma. Dat is een verschil van ongeveer 0,6 s.

Puma

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Ford Puma significant lichter – 1.316 kg tegenover 2.112 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 796 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Lynk & Co 08 marginaal meer laadvermogen – 500 kg tegenover 469 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 31 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Lynk & Co 08 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 56.900
08

Lynk & Co 08

  • Motortype : Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 350 pk
  • Verbruik L/100km : 0,9 L/100km
  • Elektrische actieradius : 200 km
Ford Puma
Lynk & Co 08

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Ford Puma

De Ford Puma voelt als een stadse avonturier: vlot, wendbaar en ontworpen om indruk te maken zonder gedoe. Met slimme oplossingen voor dagelijkse bagage en een opgewekte uitstraling is het een sympathieke keuze voor kopers die praktisch nut en rijplezier willen combineren.

details

Lynk & Co 08

De Lynk & Co 08 combineert gedurfde, coupe-achtige lijnen met een modern en verrassend premium interieur dat comfort en slimme connectiviteit vooropzet. Op de weg voelt hij soepel en zelfverzekerd aan — een stijlvolle keuze voor wie karakter wil zonder gedoe, en met genoeg persoonlijkheid om zelfs de saaie parkeerplaats spannend te maken.

details
Ford Puma
Lynk & Co 08

Kosten en Verbruik

Prijs
28.400 - 43.100 €
Prijs
56.900 - 61.000 €
Verbruik L/100km
5,4 - 5,9 L/100km
Verbruik L/100km
0,9 L/100km
Verbruik kWh/100km
13 - 13,7 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
404 - 417 km
Elektrische actieradius
200 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 135 g/km
CO2
23 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.316 - 1.563 kg
Leeggewicht
2.112 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
540 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.805 mm
Breedte
1.915 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
367 - 469 kg
Laadvermogen
500 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Elektrisch
Motortype
Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
125 - 168 pk
Vermogen pk
350 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,4 - 9,8 s
Acceleratie 0-100km/u
6,8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
170 - 290 Nm
Koppel
-
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
92 - 124 kW
Vermogen kW
257 kW
Motorinhoud
999 cm3
Motorinhoud
1.499 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D, A
CO2-efficiëntieklasse
B
Merk
Ford
Merk
Lynk & Co
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.