VS

Dacia Spring vs VW ID.3 vergelijking

Vergelijk prestaties (100 pk vs 231 pk), bagageruimte en prijs (17.200 € vs 34.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Dacia Spring of VW ID.3.

Dacia Spring vs VW ID.3: de belangrijkste verschillen

Dacia Spring

4,7 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • lichtjes zuiniger
  • ruim lichter
details

VW ID.3

4,8 (6 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant meer vermogen
  • aanzienlijk meer elektrische actieradius
  • zichtbaar sneller van 0–100 km/u
  • lichtjes meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Spring

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Dacia Spring is veel goedkoper – begint al bij 17.200 € , terwijl VW ID.3 start bij 34.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 17.382 €.

Bij het stroomverbruik heeft Dacia Spring het voordeel: met 12,4 kWh/100km is dit model lichtjes efficiënter dan VW ID.3, dat 13,9 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 1,5 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt VW ID.3 aanzienlijk meer bereik: tot 629 km, ongeveer 404 km meer dan Dacia Spring.

ID.3

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft VW ID.3 significant meer vermogen231 pk tegenover 100 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 131 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW ID.3 zichtbaar sneller7,1 s tegenover 9,6 s voor Dacia Spring. Dat is een verschil van ongeveer 2,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VW ID.3 levert veel meer koppel – 350 Nm tegenover 137 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 213 Nm.

Spring

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: VW ID.3 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is Dacia Spring ruim lichter – 1.070 kg tegenover 1.885 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 815 kg.

Qua bagageruimte biedt VW ID.3 lichtjes meer ruimte – 383 L tegenover 308 L. Dat is een verschil van ongeveer 75 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW ID.3 aanzienlijk meer laadvermogen – 464 kg tegenover 274 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 190 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW ID.3 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 34.600
ID.3

VW ID.3

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 170 - 231 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 410 - 629 km
Dacia Spring
VW ID.3

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Dacia Spring

De Dacia Spring voelt als een frisse wind in het stadsverkeer: compact, betaalbaar en verrassend ruim voor z’n klasse. Voor wie vooral korte ritten en lage kosten zoekt, is de Spring een slimme en ondeugende keuze die je dagelijks blijft verrassen.

details

VW ID.3

De VW ID.3 voelt als een frisse wind in het dagelijks verkeer: ruim genoeg voor gezin of boodschappen, stil en vlot zodat elke rit leuker wordt. Met slimme snufjes, een strak design en een gebruiksvriendelijk infotainmentsysteem is het een overtuigende keuze voor wie elektrisch wil rijden zonder gedoe — een slimme koop voor wie modern comfort wil zonder poespas.

details
Dacia Spring
VW ID.3

Kosten en Verbruik

Prijs
17.200 - 20.000 €
Prijs
34.600 - 48.400 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
12,4 - 12,7 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Elektrische actieradius
221 - 225 km
Elektrische actieradius
410 - 629 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
4
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.070 kg
Leeggewicht
1.885 - 1.966 kg
Bagageruimte
308 L
Bagageruimte
383 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.583 mm
Breedte
1.809 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
274 kg
Laadvermogen
422 - 464 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
70 - 100 pk
Vermogen pk
170 - 231 pk
Acceleratie 0-100km/u
9,6 - 12,3 s
Acceleratie 0-100km/u
7,1 - 8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
137 Nm
Koppel
350 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
52 - 75 kW
Vermogen kW
125 - 170 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Dacia
Merk
VW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.