VS

CUPRA Tavascan vs Alpine A390 vergelijking

Vergelijk prestaties (340 pk vs 470 pk), bagageruimte en prijs (54.200 € vs 68.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – CUPRA Tavascan of Alpine A390.

CUPRA Tavascan vs Alpine A390: de belangrijkste verschillen

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar goedkoper
  • iets zuiniger
  • minimaal meer elektrische actieradius
  • marginaal meer bagageruimte
details

Alpine A390

  • merkbaar meer vermogen
  • ruim sneller van 0–100 km/u
  • nauwelijks lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Tavascan

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

CUPRA Tavascan is merkbaar goedkoper – begint al bij 54.200 € , terwijl Alpine A390 start bij 68.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 14.398 €.

Bij het stroomverbruik heeft CUPRA Tavascan het voordeel: met 15,9 kWh/100km is dit model iets efficiënter dan Alpine A390, dat 18,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 2,8 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt CUPRA Tavascan minimaal meer bereik: tot 553 km, ongeveer 2 km meer dan Alpine A390.

A390

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Alpine A390 merkbaar meer vermogen470 pk tegenover 340 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 130 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Alpine A390 ruim sneller3,9 s tegenover 5,5 s voor CUPRA Tavascan. Dat is een verschil van ongeveer 1,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Alpine A390 levert een beetje meer koppel – 824 Nm tegenover 679 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 145 Nm.

Tavascan

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Alpine A390 nauwelijks lichter – 2.121 kg tegenover 2.178 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 57 kg.

Qua bagageruimte biedt CUPRA Tavascan marginaal meer ruimte – 540 L tegenover 532 L. Dat is een verschil van ongeveer 8 L.

Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Tavascan minimaal meer laadvermogen – 522 kg tegenover 484 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 38 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Alpine A390 overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 68.600
A390

Alpine A390

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 400 - 470 pk
  • Verbruik kWh/100km : 18,7 - 20,4 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 497 - 551 km
CUPRA Tavascan
Alpine A390

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

CUPRA Tavascan

Cupra Tavascan voelt aan als een sportieve SUV voor de toekomst: scherpe lijnen, veel karakter en een aandrijving die verrassend vlot aanvoelt. Wie stijl en performance zoekt zonder in clichés te vervallen, krijgt met deze Cupra een overtuigende mix van emotie en praktisch nut.

details

Alpine A390

De Alpine A390 is de pittige elektrische crossover waarmee het Franse merk zijn race-DNA naar het gezin brengt, met messcherpe looks en een speels onderstel dat je elke bocht laat opzoeken. Binnenin krijg je een strakke cockpit en genoeg praktische flair voor alledaags gebruik, terwijl je bij elk stoplicht toch het gevoel hebt dat je een stukje circuit meeneemt naar de straat.

details
CUPRA Tavascan
Alpine A390

Kosten en Verbruik

Prijs
54.200 - 58.900 €
Prijs
68.600 - 79.300 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
18,7 - 20,4 kWh/100km
Elektrische actieradius
513 - 553 km
Elektrische actieradius
497 - 551 km
Batterijcapaciteit
77 kWh
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
2.178 - 2.273 kg
Leeggewicht
2.121 - 2.124 kg
Bagageruimte
540 L
Bagageruimte
532 L
Lengte
4.644 mm
Lengte
-
Breedte
1.861 mm
Breedte
1.885 mm
Hoogte
1.597 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
507 - 522 kg
Laadvermogen
481 - 484 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
286 - 340 pk
Vermogen pk
400 - 470 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 6,8 s
Acceleratie 0-100km/u
3,9 - 4,8 s
Maximale Snelheid
180 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
545 - 679 Nm
Koppel
661 - 824 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
210 - 250 kW
Vermogen kW
295 - 345 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
CUPRA
Merk
Alpine
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.