Vergelijk prestaties (530 pk vs 138 pk), bagageruimte en prijs (48.800 € vs 34.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BYD Seal of Kia Niro.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
Kia Niro is ruim goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl BYD Seal start bij 48.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 14.235 €.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft BYD Seal significant meer vermogen – 530 pk tegenover 138 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 392 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BYD Seal ruim sneller – 3,8 s tegenover 11,1 s voor Kia Niro. Dat is een verschil van ongeveer 7,3 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BYD Seal levert ruim meer koppel – 670 Nm tegenover 265 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 405 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Kia Niro opvallend lichter – 1.474 kg tegenover 1.907 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 433 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt BYD Seal minimaal meer laadvermogen – 473 kg tegenover 466 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 7 kg.
BYD Seal domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BYD Seal combineert scherpe, moderne lijnen met een verrassend premium gevoel van binnen, waardoor hij er luxer uitziet dan je zou verwachten voor de prijs. Op de weg voelt hij vlot en zelfverzekerd aan, een slimme keuze voor kopers die comfort en een tikkie sportiviteit willen zonder gedoe.
detailsDe Kia Niro zet in op slimme praktijk: een praktische, moderne crossover die ruimte en comfort levert zonder hoogdravend gedoe. Hij rijdt comfortabel en efficiënt, heeft intuïtieve bediening en lage gebruikskosten, en voelt daardoor als een verstandige keuze voor wie dagelijks rijdt maar toch wat karakter wil.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
48.800 - 54.900 €
|
Prijs
34.600 - 40.100 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 18,2 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
460 - 570 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
102 - 111 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Sedan
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.907 - 2.185 kg
|
Leeggewicht
1.474 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.875 mm
|
Breedte
1.825 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
446 - 473 kg
|
Laadvermogen
466 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
231 - 530 pk
|
Vermogen pk
138 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 7,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
11,1 - 11,4 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
360 - 670 Nm
|
Koppel
265 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
170 - 390 kW
|
Vermogen kW
102 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.580 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
C
|
|
Merk
BYD
|
Merk
Kia
|