Vergelijk prestaties (530 pk vs 158 pk), bagageruimte en prijs (48.800 € vs 24.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BYD Seal of Dacia Bigster.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
Dacia Bigster is ruim goedkoper – begint al bij 24.400 € , terwijl BYD Seal start bij 48.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 24.403 €.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft BYD Seal veel meer vermogen – 530 pk tegenover 158 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 372 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BYD Seal significant sneller – 3,8 s tegenover 9,7 s voor Dacia Bigster. Dat is een verschil van ongeveer 5,9 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BYD Seal levert significant meer koppel – 670 Nm tegenover 230 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 440 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Dacia Bigster duidelijk lichter – 1.425 kg tegenover 1.907 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 482 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt BYD Seal nauwelijks meer laadvermogen – 473 kg tegenover 465 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 8 kg.
BYD Seal is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BYD Seal combineert scherpe, moderne lijnen met een verrassend premium gevoel van binnen, waardoor hij er luxer uitziet dan je zou verwachten voor de prijs. Op de weg voelt hij vlot en zelfverzekerd aan, een slimme keuze voor kopers die comfort en een tikkie sportiviteit willen zonder gedoe.
detailsDe Dacia Bigster komt over als een no-nonsense SUV met veel binnenruimte en een robuuste uitstraling, precies wat je wilt als je praktisch rijplezier belangrijker vindt dan bling. Hij maakt geen indruk met luxe-toeters, maar wel met slimme eenvoud en een vriendelijk prijskaartje — ideaal voor wie verstandig koopt in plaats van pronkt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
48.800 - 54.900 €
|
Prijs
24.400 - 33.300 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
4,7 - 7,2 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 18,2 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
460 - 570 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
106 - 134 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Sedan
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.907 - 2.185 kg
|
Leeggewicht
1.425 - 1.611 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
546 - 667 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.875 mm
|
Breedte
1.813 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
446 - 473 kg
|
Laadvermogen
434 - 465 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Volledig Hybride, LPG
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Geautomatiseerde Handbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
231 - 530 pk
|
Vermogen pk
140 - 158 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 7,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
9,7 - 10,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
360 - 670 Nm
|
Koppel
230 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
170 - 390 kW
|
Vermogen kW
103 - 116 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.199 - 1.799 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, C
|
|
Merk
BYD
|
Merk
Dacia
|