VS

BMW 3 Series Saloon vs CUPRA Tavascan vergelijking

Vergelijk prestaties (530 pk vs 340 pk), bagageruimte en prijs (47.400 € vs 54.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 3 Series Saloon of CUPRA Tavascan.

BMW 3 Series Saloon vs CUPRA Tavascan: de belangrijkste verschillen

BMW 3 Series Saloon

  • lichtjes goedkoper
  • duidelijk meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • merkbaar lichter
details

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel meer elektrische actieradius
  • enigszins meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

3 Series Saloon

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

BMW 3 Series Saloon is lichtjes goedkoper – begint al bij 47.400 € , terwijl CUPRA Tavascan start bij 54.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 6.853 €.

Bij de elektrische actieradius biedt CUPRA Tavascan veel meer bereik: tot 553 km, ongeveer 452 km meer dan BMW 3 Series Saloon.

Tavascan

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW 3 Series Saloon duidelijk meer vermogen530 pk tegenover 340 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 190 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 3 Series Saloon aanzienlijk sneller3,5 s tegenover 5,5 s voor CUPRA Tavascan. Dat is een verschil van ongeveer 2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 3 Series Saloon levert minimaal meer koppel – 700 Nm tegenover 679 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 21 Nm.

3 Series Saloon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is BMW 3 Series Saloon merkbaar lichter – 1.575 kg tegenover 2.178 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 603 kg.

Qua bagageruimte biedt CUPRA Tavascan enigszins meer ruimte – 540 L tegenover 480 L. Dat is een verschil van ongeveer 60 L.

Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Tavascan nauwelijks meer laadvermogen – 522 kg tegenover 495 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 27 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

CUPRA Tavascan heeft een kleine voorsprong in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 54.200
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 286 - 340 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,9 - 17,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 513 - 553 km
BMW 3 Series Saloon
CUPRA Tavascan

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW 3 Series Saloon

De BMW 3‑serie voelt als een scherpgeslepen rijdersauto met een vlotte mix van sportiviteit en dagelijks comfort, precies wat je wilt als autorijden nog steeds plezier moet geven. Binnen is het degelijk premium zonder te patserig te worden, waardoor hij zowel zakelijk als privé overtuigt — perfect voor wie graag sportief rijdt maar zijn koffiemok heel wil houden.

details

CUPRA Tavascan

Cupra Tavascan voelt aan als een sportieve SUV voor de toekomst: scherpe lijnen, veel karakter en een aandrijving die verrassend vlot aanvoelt. Wie stijl en performance zoekt zonder in clichés te vervallen, krijgt met deze Cupra een overtuigende mix van emotie en praktisch nut.

details
BMW 3 Series Saloon
CUPRA Tavascan

Kosten en Verbruik

Prijs
47.400 - 108.000 €
Prijs
54.200 - 58.900 €
Verbruik L/100km
2,4 - 10,1 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
96 - 101 km
Elektrische actieradius
513 - 553 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
77 kWh
CO2
54 - 227 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Sedan
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.575 - 1.960 kg
Leeggewicht
2.178 - 2.273 kg
Bagageruimte
375 - 480 L
Bagageruimte
540 L
Lengte
-
Lengte
4.644 mm
Breedte
1.827 - 1.903 mm
Breedte
1.861 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.597 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
405 - 495 kg
Laadvermogen
507 - 522 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
150 - 530 pk
Vermogen pk
286 - 340 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 8,6 s
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 6,8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
180 km/u
Koppel
250 - 700 Nm
Koppel
545 - 679 Nm
Aantal Cilinders
4 - 6
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
110 - 390 kW
Vermogen kW
210 - 250 kW
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2024
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, G, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
BMW
Merk
CUPRA
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.