Vergelijk prestaties (639 pk vs 300 pk), bagageruimte en prijs (47.700 € vs 44.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Audi A5 Sportback of Renault Rafale.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Renault Rafale is minimaal goedkoper – begint al bij 44.700 € , terwijl Audi A5 Sportback start bij 47.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.949 €.
Beide voertuigen verbruiken gemiddeld 2 L/100km – er is dus geen verschil.
Bij de elektrische actieradius biedt Audi A5 Sportback iets meer bereik: tot 110 km, ongeveer 13 km meer dan Renault Rafale.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Audi A5 Sportback aanzienlijk meer vermogen – 639 pk tegenover 300 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 339 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Audi A5 Sportback ruim sneller – 3,7 s tegenover 6,4 s voor Renault Rafale. Dat is een verschil van ongeveer 2,7 s.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Renault Rafale nauwelijks lichter – 1.734 kg tegenover 1.770 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 36 kg.
Qua bagageruimte biedt Renault Rafale significant meer ruimte – 627 L tegenover 331 L. Dat is een verschil van ongeveer 296 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Audi A5 Sportback enigszins meer laadvermogen – 530 kg tegenover 444 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 86 kg.
Audi A5 Sportback wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Audi A5 Sportback combineert elegante coupé-lijnen met verrassend veel praktische ruimte en straalt pure klasse uit, of je nu naar kantoor rijdt of op weekend gaat. Voor wie stijl wil zonder in te leveren op dagelijks gebruik is het een verfijnde keuze die bovendien heerlijk stuurt en je nog eens bewonderende blikken oplevert.
detailsDe Renault Rafale is een gedurfde crossover die luxe en speels design combineert, met een uitstraling die zowel de dagelijkse rit als een klein stijlstatement aankan. Binnenin biedt hij veel comfort en een verfijnde sfeer, perfect voor wie wil opvallen zonder te overdrijven.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
47.700 - 108.000 €
|
Prijs
44.700 - 59.000 €
|
|
Verbruik L/100km
2 - 7,6 L/100km
|
Verbruik L/100km
2 - 5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
84 - 110 km
|
Elektrische actieradius
97 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
45 - 172 g/km
|
CO2
43 - 109 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.770 - 2.430 kg
|
Leeggewicht
1.734 - 2.025 kg
|
|
Bagageruimte
331 L
|
Bagageruimte
539 - 627 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.860 - 1.952 mm
|
Breedte
1.886 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
475 - 530 kg
|
Laadvermogen
415 - 444 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Plug-in Hybride, Benzine, Diesel Mild Hybride, Benzine Mild Hybride
|
Motortype
Volledig Hybride, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
150 - 639 pk
|
Vermogen pk
200 - 300 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,7 - 9,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,4 - 8,9 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
280 - 825 Nm
|
Koppel
-
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
3
|
|
Vermogen kW
110 - 470 kW
|
Vermogen kW
147 - 221 kW
|
|
Motorinhoud
1.968 - 2.995 cm3
|
Motorinhoud
1.199 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
B, E, F, D
|
CO2-efficiëntieklasse
C, B
|
|
Merk
Audi
|
Merk
Renault
|