VS

VinFast VF 8 vs Toyota C-HR+ vergelijking

Vergelijk prestaties (408 pk vs 343 pk), bagageruimte en prijs (49.300 € vs 42.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VinFast VF 8 of Toyota C-HR+.

VinFast VF 8 vs Toyota C-HR+: de belangrijkste verschillen

VinFast VF 8

  • iets meer vermogen
details

Toyota C-HR+

  • een beetje goedkoper
  • veel zuiniger
  • opvallend meer elektrische actieradius
  • marginaal sneller van 0–100 km/u
  • duidelijk lichter
  • minimaal meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

VF 8

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Toyota C-HR+ is een beetje goedkoper – begint al bij 42.700 € , terwijl VinFast VF 8 start bij 49.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 6.609 €.

Bij het stroomverbruik heeft Toyota C-HR+ het voordeel: met 13,4 kWh/100km is dit model veel efficiënter dan VinFast VF 8, dat 21,9 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 8,5 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Toyota C-HR+ opvallend meer bereik: tot 607 km, ongeveer 136 km meer dan VinFast VF 8.

C-HR+

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft VinFast VF 8 iets meer vermogen408 pk tegenover 343 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 65 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Toyota C-HR+ marginaal sneller5,2 s tegenover 5,5 s voor VinFast VF 8. Dat is een verschil van ongeveer 0,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VinFast VF 8 levert ruim meer koppel – 620 Nm tegenover 338 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 282 Nm.

VF 8

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Toyota C-HR+ duidelijk lichter – 1.810 kg tegenover 2.455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 645 kg.

Qua bagageruimte biedt Toyota C-HR+ minimaal meer ruimte – 416 L tegenover 376 L. Dat is een verschil van ongeveer 40 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Toyota C-HR+ duidelijk meer laadvermogen – 655 kg tegenover 515 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 140 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Toyota C-HR+ wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 42.700
C-HR+

Toyota C-HR+

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 167 - 343 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,4 - 15,5 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 458 - 607 km
VinFast VF 8
Toyota C-HR+

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VinFast VF 8

De VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.

details

Toyota C-HR+

De Toyota C-HR valt meteen op met zijn scherpe lijnen en coupe-achtige profiel; een crossover die durft op te vallen in een zee van saaie SUV's. Binnen biedt hij een degelijke mix van comfort en gebruiksgemak, waardoor hij een slimme keuze is voor wie stijl zoekt zonder concessies te doen aan praktische toepasbaarheid.

details
VinFast VF 8
Toyota C-HR+

Kosten en Verbruik

Prijs
49.300 - 55.400 €
Prijs
42.700 - 54.900 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
13,4 - 15,5 kWh/100km
Elektrische actieradius
457 - 471 km
Elektrische actieradius
458 - 607 km
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
Leeggewicht
1.810 - 2.010 kg
Bagageruimte
376 L
Bagageruimte
416 L
Lengte
4.750 mm
Lengte
-
Breedte
1.934 mm
Breedte
1.870 mm
Hoogte
1.667 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
1.373 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
450 - 515 kg
Laadvermogen
550 - 655 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
353 - 408 pk
Vermogen pk
167 - 343 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
Acceleratie 0-100km/u
5,2 - 8,4 s
Maximale Snelheid
200 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
500 - 620 Nm
Koppel
268 - 338 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
260 - 300 kW
Vermogen kW
123 - 252 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2023
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VinFast
Merk
Toyota
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.