VS

Toyota Yaris vs BMW X1 vergelijking

Vergelijk prestaties (280 pk vs 326 pk), bagageruimte en prijs (25.900 € vs 45.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Toyota Yaris of BMW X1.

Toyota Yaris vs BMW X1: de belangrijkste verschillen

Toyota Yaris

3,9 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant goedkoper
  • aanzienlijk lichter
details

BMW X1

4,2 (6 Beoordelingen)
beoordeel
  • een beetje meer vermogen
  • aanzienlijk zuiniger
  • nauwelijks sneller van 0–100 km/u
  • ruim meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Yaris

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Toyota Yaris is significant goedkoper – begint al bij 25.900 € , terwijl BMW X1 start bij 45.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 19.421 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW X1 verbruikt 2,5 L/100km en is daarmee aanzienlijk zuiniger dan Toyota Yaris (3,8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,3 L/100km.

X1

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW X1 een beetje meer vermogen326 pk tegenover 280 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 46 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW X1 nauwelijks sneller5,4 s tegenover 5,5 s voor Toyota Yaris. Dat is een verschil van ongeveer 0,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW X1 levert enigszins meer koppel – 477 Nm tegenover 390 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 87 Nm.

Yaris

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Toyota Yaris aanzienlijk lichter – 1.090 kg tegenover 1.575 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 485 kg.

Qua bagageruimte biedt BMW X1 ruim meer ruimte – 540 L tegenover 286 L. Dat is een verschil van ongeveer 254 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Toyota Yaris minimaal meer laadvermogen – 525 kg tegenover 500 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 25 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BMW X1 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 45.300
X1

BMW X1

  • Motortype : Diesel Mild Hybride, Benzine Mild Hybride, Benzine, Diesel, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 136 - 326 pk
  • Verbruik L/100km : 2,5 - 7,7 L/100km
  • Elektrische actieradius : 81 km
Toyota Yaris
BMW X1

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Toyota Yaris

De Toyota Yaris voelt als een slimme stadsgenoot: compact, betrouwbaar en verrassend vlot in de dagelijkse hectiek. Hij past moeiteloos in krappe parkeervakken, spaart je portemonnee en maakt van elke rit een praktische, maar niet saaie keuze.

details

BMW X1

De BMW X1 is een slimme keuze voor wie premium rijgevoel en praktische ruimte wil, zonder te veel poespas. Op de weg stuurt hij alert en zelfverzekerd, terwijl het interieur degelijke materialen en slimme opbergoplossingen combineert — ideaal voor gezinnen die stijl zoeken zonder gedoe.

details
Toyota Yaris
BMW X1

Kosten en Verbruik

Prijs
25.900 - 48.400 €
Prijs
45.300 - 65.900 €
Verbruik L/100km
3,8 - 8,7 L/100km
Verbruik L/100km
2,5 - 7,7 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
81 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
87 - 197 g/km
CO2
57 - 175 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
4 - 5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.090 - 1.356 kg
Leeggewicht
1.575 - 1.935 kg
Bagageruimte
141 - 286 L
Bagageruimte
490 - 540 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.745 - 1.805 mm
Breedte
1.845 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
289 - 525 kg
Laadvermogen
490 - 500 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Volledig Hybride, Benzine
Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine Mild Hybride, Benzine, Diesel, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
CVT Transmissie, Handgeschakelde Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
116 - 280 pk
Vermogen pk
136 - 326 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 9,7 s
Acceleratie 0-100km/u
5,4 - 9,2 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
390 Nm
Koppel
230 - 477 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
3 - 4
Vermogen kW
85 - 206 kW
Vermogen kW
100 - 240 kW
Motorinhoud
1.490 - 1.618 cm3
Motorinhoud
1.499 - 1.998 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
B, G
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, B
Merk
Toyota
Merk
BMW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.