Vergelijk prestaties (150 pk vs 207 pk), bagageruimte en prijs (37.500 € vs 20.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Toyota Proace Transporter of VW Polo.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
VW Polo is significant goedkoper – begint al bij 20.500 € , terwijl Toyota Proace Transporter start bij 37.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 17.055 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Polo verbruikt 5,1 L/100km en is daarmee duidelijk zuiniger dan Toyota Proace Transporter (6,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,3 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Polo zichtbaar meer vermogen – 207 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 57 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Polo aanzienlijk sneller – 6,5 s tegenover 12,1 s voor Toyota Proace Transporter. Dat is een verschil van ongeveer 5,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Toyota Proace Transporter levert een beetje meer koppel – 370 Nm tegenover 320 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 50 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: Toyota Proace Transporter biedt meer zitplaatsen – 6 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is VW Polo veel lichter – 1.143 kg tegenover 1.656 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 513 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Toyota Proace Transporter aanzienlijk meer laadvermogen – 1.323 kg tegenover 457 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 866 kg.
VW Polo laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Toyota Proace voelt als een betrouwbare werkgenoot: ruim, degelijk gebouwd en ontworpen om dag na dag taken zonder poespas te klaren. Hij rijdt comfortabel genoeg voor lange ritten en heeft slimme oplossingen die het leven van ondernemers een stuk eenvoudiger maken — niet de spannendste bus op de weg, maar wel een verstandige keuze voor wie wil dat alles gewoon werkt.
details
De Polo is een betrouwbare en compacte hatchback die zich zowel in de drukke stad als op langere ritten goed thuisvoelt. Hij biedt prettig rijgedrag, een verzorgd interieur en praktische afmetingen, waardoor hij een slimme keuze is voor wie comfort en gebruiksgemak belangrijk vindt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
37.500 - 60.500 €
|
Prijs
20.500 - 36.600 €
|
|
Verbruik L/100km
6,4 - 6,7 L/100km
|
Verbruik L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
23,8 - 23,9 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
349 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 - 177 g/km
|
CO2
116 - 148 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Bestelwagen
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
3 - 6
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.656 - 2.100 kg
|
Leeggewicht
1.143 - 1.378 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
351 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.920 mm
|
Breedte
1.751 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
955 - 1.323 kg
|
Laadvermogen
432 - 457 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel, Elektrisch
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Reductiebak, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
120 - 150 pk
|
Vermogen pk
80 - 207 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
12,1 - 13,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 15,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
260 - 370 Nm
|
Koppel
93 - 320 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
88 - 110 kW
|
Vermogen kW
59 - 152 kW
|
|
Motorinhoud
1.499 - 2.184 cm3
|
Motorinhoud
999 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F, A, G
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E
|
|
Merk
Toyota
|
Merk
VW
|