VS

Renault Kangoo vs Skoda Kodiaq vergelijking

Vergelijk prestaties (130 pk vs 265 pk), bagageruimte en prijs (30.500 € vs 44.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Renault Kangoo of Skoda Kodiaq.

Renault Kangoo vs Skoda Kodiaq: de belangrijkste verschillen

Renault Kangoo

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • lichtjes lichter
details

Skoda Kodiaq

4,9 (5 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim meer vermogen
  • significant zuiniger
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Kangoo

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Renault Kangoo is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 30.500 € , terwijl Skoda Kodiaq start bij 44.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 14.428 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Skoda Kodiaq verbruikt 1,5 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Renault Kangoo (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,7 L/100km.

Kodiaq

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Skoda Kodiaq ruim meer vermogen265 pk tegenover 130 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 135 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Skoda Kodiaq aanzienlijk sneller6,3 s tegenover 11,6 s voor Renault Kangoo. Dat is een verschil van ongeveer 5,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Skoda Kodiaq levert zichtbaar meer koppel – 400 Nm tegenover 270 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 130 Nm.

Kangoo

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Renault Kangoo biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Renault Kangoo lichtjes lichter – 1.489 kg tegenover 1.684 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 195 kg.

Qua bagageruimte biedt Skoda Kodiaq zichtbaar meer ruimte – 910 L tegenover 601 L. Dat is een verschil van ongeveer 309 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Renault Kangoo nauwelijks meer laadvermogen – 610 kg tegenover 563 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 47 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Skoda Kodiaq overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 44.900
Kodiaq

Skoda Kodiaq

  • Motortype : Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 150 - 265 pk
  • Verbruik L/100km : 1,5 - 8,2 L/100km
  • Elektrische actieradius : 119 - 122 km
Renault Kangoo
Skoda Kodiaq

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Renault Kangoo

De Renault Kangoo is een praktische alleskunner die laadruimte en rijcomfort combineert zonder gedoe, perfect voor zowel zakelijke rijders als gezinnen met veel spullen. Met slimme opbergoplossingen, een vriendelijke rijhouding en een verrassend stijlvol voorkomen bewijst hij dat praktisch zijn niet saai hoeft te zijn.

details

Skoda Kodiaq

De Skoda Kodiaq is een ruim opgezette SUV die moeiteloos gezinspraktischheid met een volwassen, ietwat no nonsens uitstraling combineert. Hij voelt verwennerig aan op lange ritten, herbergt slimme opbergoplossingen en heeft genoeg karakter om niet zomaar weg te vallen in de kille massa.

details
Renault Kangoo
Skoda Kodiaq

Kosten en Verbruik

Prijs
30.500 - 38.100 €
Prijs
44.900 - 60.000 €
Verbruik L/100km
5,2 - 7,4 L/100km
Verbruik L/100km
1,5 - 8,2 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
119 - 122 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
136 - 168 g/km
CO2
35 - 186 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hoge Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5 - 7
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.489 - 1.830 kg
Leeggewicht
1.684 - 1.970 kg
Bagageruimte
513 - 601 L
Bagageruimte
745 - 910 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.860 mm
Breedte
1.864 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
459 - 610 kg
Laadvermogen
460 - 563 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Diesel
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
Vermogen pk
95 - 130 pk
Vermogen pk
150 - 265 pk
Acceleratie 0-100km/u
11,6 - 16,7 s
Acceleratie 0-100km/u
6,3 - 9,7 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
240 - 270 Nm
Koppel
250 - 400 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
70 - 96 kW
Vermogen kW
110 - 195 kW
Motorinhoud
1.332 - 1.461 cm3
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
F, E
CO2-efficiëntieklasse
F, G, E, B
Merk
Renault
Merk
Skoda
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.