Vergelijk prestaties (130 pk vs 178 pk), bagageruimte en prijs (27.100 € vs 35.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Peugeot Rifter of Toyota Corolla Touring Sports.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Peugeot Rifter is merkbaar goedkoper – begint al bij 27.100 € , terwijl Toyota Corolla Touring Sports start bij 35.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.002 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Toyota Corolla Touring Sports verbruikt 4,4 L/100km en is daarmee duidelijk zuiniger dan Peugeot Rifter (5,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Toyota Corolla Touring Sports duidelijk meer vermogen – 178 pk tegenover 130 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 48 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Toyota Corolla Touring Sports veel sneller – 7,5 s tegenover 11,3 s voor Peugeot Rifter. Dat is een verschil van ongeveer 3,8 s.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Zitplaatsen: Peugeot Rifter biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is Toyota Corolla Touring Sports marginaal lichter – 1.485 kg tegenover 1.498 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 13 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Peugeot Rifter aanzienlijk meer laadvermogen – 814 kg tegenover 440 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 374 kg.
Toyota Corolla Touring Sports laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Peugeot Rifter voelt als een betrouwbare doe-allesauto voor gezinnen en weekendavonturiers, met een royaal en slim ingedeeld interieur dat spullen en mensen moeiteloos opneemt. Hij is comfortabel en vriendelijk in gebruik, met een stoere uitstraling die niet schreeuwt maar wel opvalt op straat.
detailsDe Toyota Corolla Touring Sports is een slimme en vooral praktische stationwagen die zich moeiteloos leent voor gezinnen en weekendavonturen, met veel laadruimte en doordachte details. Hij voelt betrouwbaar en zuinig aan, biedt een comfortabel interieur en slimme features zonder poespas — precies wat je zoekt als je meer waarde wilt dan flamboyante franje.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
27.100 - 35.700 €
|
Prijs
35.100 - 43.200 €
|
|
Verbruik L/100km
5,4 - 6,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,4 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
142 - 157 g/km
|
CO2
100 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
43 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hoge Stationwagen
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
5 - 7
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.498 - 1.694 kg
|
Leeggewicht
1.485 - 1.515 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
581 - 596 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.650 mm
|
|
Breedte
1.848 mm
|
Breedte
1.790 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.435 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.591 - 1.606 L
|
|
Laadvermogen
518 - 814 kg
|
Laadvermogen
400 - 440 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Diesel
|
Motortype
Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
102 - 130 pk
|
Vermogen pk
140 - 178 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
11,3 - 13,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,5 - 9,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
180 km/u
|
|
Koppel
205 - 300 Nm
|
Koppel
-
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
75 - 96 kW
|
Vermogen kW
103 - 131 kW
|
|
Motorinhoud
1.199 - 1.499 cm3
|
Motorinhoud
1.798 - 1.987 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F
|
CO2-efficiëntieklasse
C
|
|
Merk
Peugeot
|
Merk
Toyota
|